Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Pásme Gazy opäť nastal výpadok komunikačných služieb, ide o druhý výpadok v priebehu piatich dní

Humanitárne organizácie upozornili, že tieto výpadky vážne narušujú ich prácu v beztak zložitej situácii v Pásme Gazy.

1.11.2023 (SITA.sk) – V Pásme Gazy boli opäť prerušené telefónne a internetové služby. V stredu ráno o tom informovali dvaja poskytovatelia týchto služieb.

Druhý výpadok

V priebehu piatich dní je to už druhý takýto výpadok. Humanitárne organizácie upozornili, že tieto výpadky vážne narušujú ich prácu v beztak zložitej situácii v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelské nálety v utorok zasiahli utečenecký tábor neďaleko mesta Gaza. Zdemolovaných bolo mnoho domov a na miestach, kde kedysi stáli, zostali obrovské krátery.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol výzvy na prímerie. Hoci viac ako polovica z 2,3 milióna Palestínčanov v Pásme Gazy utiekla zo svojich domovov, niekoľko stoviek tisíc zostáva na severe oblasti, kde izraelské jednotky a tanky údajne postupovali na viacerých stranách mesta Gaza.

Počet obetí stúpa

Počet palestínskych obetí vo vojne medzi Izraelom a militantným hnutím Hamasom dosiahol 8 525, uviedlo ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy riadené Hamasom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Na okupovanom Západnom brehu Jordánu zahynulo pri násilnostiach a izraelských náletoch viac ako 122 Palestínčanov.

V Izraeli prišlo o život viac ako 1 400 ľudí, väčšina z nich boli civilisti zabití pri počiatočnom vyčíňaní Hamasu zo 7. októbra. Okrem toho militantná skupina odviedla z Izraela do Pásma Gazy približne 240 rukojemníkov.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Nálety, Utečenecký tábor
Zdroj: SITA.sk – V Pásme Gazy opäť nastal výpadok komunikačných služieb, ide o druhý výpadok v priebehu piatich dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií