Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Poľsku odhalili ruských agentov, mali plánovať sabotáž vlakov so zbraňami a humanitárnou pomocou

Agenti dostávali pokyny priamo z Moskvy.

19.7.2023 (SITA.sk) – V Poľsku odhalili ruských agentov, ktorí údajne plánovali sabotáže vlakov so zbraňami a humanitárnou pomocou na Ukrajinu. Informuje o tom web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na portál Gazeta Polska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Riziko priamych útokov pravdepodobne podnietilo poľské špeciálne služby začať zatýkanie. „Riziko útokov bolo príliš významné na to, aby pokračovali v monitorovaní akcií skupiny,“ povedal anonymný zdroj oboznámený s materiálmi prípadu.

Novinári sa tiež dozvedeli, že spravodajská sieť bola relatívne „čerstvá“, keďže bola vytvorená začiatkom roku 2023. Agenti vraj dostávali pokyny priamo z Moskvy a za plnenie pridelených úloh boli odmeňovaní najmä v kryptomenách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, ruský agent, sabotáž
Zdroj: SITA.sk – V Poľsku odhalili ruských agentov, mali plánovať sabotáž vlakov so zbraňami a humanitárnou pomocou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií