fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Poľsku sa narodili nezvyčajné dvojčatá, ktoré majú odlišnú farbu pleti

Máte tip? napíšte nám mailom

Poľsko v týchto dňoch preslávili nezvyčajné dvojčatá. Aj napriek tomu, že je jedno svetlej a druhé tmavej pleti, vedci tvrdia, že je to bežné.  

Počas uplynulého týždňa sa pôrodnica v poľskom meste Lodž preslávila vďaka nie celkom bežnému úkazu. Porodiť dvojičky nie je žiadna rarita, no porodiť dvojičky, ktoré sa na seba nepodobajú farbou pleti je niečo, čo si zaslúži pozornosť verejnosti na celom svete.

Nezvyčajné dvojčatá

Joanna a Jason sa narodili v nemocnici Rydygiera v Lodži 28. októbra. Zaujímavý je práve fakt, že matka Feumi Wanji Ornella Diana a otec Minkoumou Noumi Alex Franck pochádzajú z Kamerunskej republiky, ktorá sa nachádza v strednej Afrike. Práve vďaka svojmu africkému pôvodu sú obaja tmavej pleti.

Malá Joanna má bielu pleť a jej braček Jason je černoch,” uviedla šťastná mamička pre portál spravodajský portál Onet.

Aj tento jav má svoje vysvetlenie. Dievčatko sa narodilo s albinizmom. To znamená, že jej pokožka nemá dostatok pigmentu, a preto je biela. Matka však prezradila, že po narodení svojich detí nebola prekvapená. Dokonca očakávala, že jedno z nich bude biele. Môže za to predovšetkým spojitosť s rodinou. Bratia a strýko Diany sa tiež narodili s albinizmom.  

Prečítajte si tiež:
V ohrození života: TOTO sú miesta na Slovensku, kde ľudia riskujú kvôli selfie!
Dvojčatá prekvapili rozdielnou farbou pleti. Zdroj: netky.sk

Rodičia sa tešia

Z malých dvojčiat sa teší matka aj ich otec. Povedal, že nezáleží na farbe pleti, ale na postoji človeka ľudí. Obaja rodičia sa dohodli, že svoje deti budú vychovávať v Poľsku. Toto rozhodnutie je dobré najmä pre dievčatko s bledou pokožkou, pretože horúce africké lúče by jej mohli uškodiť.

Aj napriek tomu, že sa biele a čierne dvojčatá zdajú byť veľkým fenoménom, odborníci tvrdia niečo iné. Je síce pravda, že takéto nezvyčajné dvojčatá sa rodia len zriedka, no z genetického hľadiska je to podľa lekárov aj vedcov úplne normálna situácia. 

Poznáte niekoho, kto po svojich príbuzných zdelil albinizmus? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: konzervativnyweb.sk

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií