fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V prešovskom paneláku vybuchol plyn: Budove hrozí kolaps, ľudia ostali uväznení vo vnútri

Máte tip? napíšte nám mailom

V dvanásťposchodovom paneláku v Prešove na Mukačevskej ulici počas dnešného obeda vybuchol plyn. Budove hrozí, že sa zrúti. 

Podľa predbežných informácií malo k výbuchu plynu dôjsť medzi 9. a 12. poschodím, pričom je zrútená konštrukcia schodiska a hrozí celkový kolaps budovy! Nad miestom výbuchu je uväznených viacero osôb. Podľa dostupných informácii má udalosť už štyri obete.

V paneláku vybuchol plyn

Svedkovia na mieste potvrdili, že niekoľko obyvateľov bytovky by sa malo nachádzať na streche budovy. Na miesto smeruje MUSAR tím zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline (Modul pátracích a záchranárskych činností stredného rozsahu v mestskom prostredí) na vyhľadávanie osôb zo závalov, ťažká technika zo Záchranných brigád HaZZ v Humennom a Žiline a štábne vozidlo HaZZ z Košíc.

Zveřejnil(a) Prezídium Hasičského a záchranného zboru dne Pátek 6. prosince 2019

Zasahujú všetky záchranné zložky

Polícia na sociálnej sieti zverejnila informáciu, že 25 hasičov bolo vyslaných na Mukačevskú ulicu do Prešova, kde došlo k výbuchu plynu. Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12 podlažnej bytovke pred 12.15 hod. Na miesto smerujú hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačný autobus HaZZ.  

Zveřejnil(a) Prezídium Hasičského a záchranného zboru dne Pátek 6. prosince 2019

Polícia upozornila všetkých okoloidúcich a zvedavcov, aby sa nepribližovali k paneláku, pretože môžu nastať ďalšie výbuchy. Situácia je veľmi vážna. Jeden z obyvateľov bytovky sa údajne neudržal na balkóne a zrútil sa.  

Prečítajte si tiež:
Dôvody, prečo to muži majú niekedy v živote ľahšie než ženy!

Na miesto už zamieril aj slovenský premiér Peter Pellegrini. Úrad vlády informoval o tom, že spolu s ministerkou vnútra Denisou Sakovou a ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou navštívili zasiahnutú lokalitu a oboznamujú sa s priebehom záchranných prác.

„Ozbrojené sily sú pripravené vyčleniť všetky potrebné sily, prostriedky a techniku na pomoc obyvateľom v Prešove. Aktuálne v súčinnosti s hasičským a záchranným zborom a ďalšími záchranárskymi zložkami koordinujú požiadavky. Na miesto smeruje minister obrany SR Peter Gajdoš,” napísala v tlačovej správe hovorkyňa ministerstva obrany Slovenskej republiky, Danka Capáková.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky  

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií