fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V prieskume preferencií pred českými prezidentskými voľbami sa na prvé miesto dostala Danuše Nerudová

Podľa novembrového prieskumu agentúry Median by jej hlas odovzdalo 28 percent respondentov.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – V prieskume preferencií pred českými prezidentskými voľbami sa prvýkrát na prvé miesto dostala Danuše Nerudová. S podporou 28 percent opýtaných predbehla expremiéra Andreja Babiša (ANO) aj generála vo výslužbe Petra Pavla. Ukázal to novembrový prieskum agentúry Median. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Až doteraz bola vo väčšine prieskumov popularity Nerudová na treťom mieste. Veľkú podporu má Nerudová medzi mladšími voličmi. Andrej Babiš, ktorý je podľa najnovšieho prieskumu agentúry Median na druhom mieste (26,5 %), boduje najmä u starších voličov. Petr Pavel, ktorý sa v predchádzajúcich prieskumoch držal na prvom mieste, sa prepadol na tretiu pozíciu (23,5 %).

Viac k témam: Prezidentské voľby v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk – V prieskume preferencií pred českými prezidentskými voľbami sa na prvé miesto dostala Danuše Nerudová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií