fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V prípade zmiznutia Madeleine McCann nastal nečakaný zvrat! Podozrivý je 43-ročný Nemec

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri riešení prípadu Madeleine McCannovej. Oznámila, že nový podozrivý bol sexuálny delikvent.

Máte tip? napíšte nám mailom

43-ročný Nemec, ktorý nebol menovaný, je momentálne vo väzení informuje BBC. Verí sa, že bol pred 13 rokmi v Portugalsku, kde bola Madeleine naposledy videná.

Rodičia Madeleine Kate a Gerry McCann, cítili, že najnovší vývoj v prípade je „veľmi významný“, uviedol hovorca rodiny.

Clarence Mitchell, ktorý zastupoval rodinu od zmiznutia trojročného dieťaťa, uviedol, že za 13 rokov si „spomína na prípad, keď polícia bola tak špecifická pri  podozrivom“.

Pre BBC povedal: „Zo všetkých tisícov potenciálnych  podozrivých, ktorí boli uvedení v minulosti, nikdy nebolo niečo také jasné.“

Polícia, ktorá spolupracuje s nemeckou a portugalskou políciou, uviedla, že prípad zostal vyšetrovaním „nezvestných osôb“, pretože nemá „definitívne dôkazy“ o tom, či Madeleine žije alebo nie.

Vyšetrovanie vraždy

Nemeckí vyšetrovatelia to však klasifikovali ako vyšetrovanie vraždy.

„Existuje dôvod predpokladať, že existujú iné osoby, okrem podozrivého, ktoré majú konkrétne znalosti o priebehu trestného činu a možno aj o mieste, kde bolo telo ponechané,“ uviedla nemecká polícia.

Podozrivý bol opísaný ako biely s krátkymi blond vlasmi a asi 6 stôp vysoký s tenkou stavbou tela.

Polícia zverejnila aj fotografie dvoch vozidiel – karavanu VW a automobilu Jaguar – ktoré sú podľa všetkého prepojené s mužom, ako aj s apartmánom v Portugalsku.

bbc.om

Deň po tom, ako Madeleine v roku 2007 zmizla, podozrivý prepísal Jaguára na meno niekoho iného.

Prečítajte si tiež:
Čašník utratil tisíce eur, aby vyzeral ako Marilyn Monroe. Toto je výsledok

V stredu nemecký spolkový úrad kriminálnej polície, ktorý vedie túto fázu prípadu, uviedol, že muž bol odsúdený za trestný čin sexuálneho zločinu.

Podľa úradu má dva predchádzajúce odsúdenia za „sexuálny kontakt s dievčatami“.

Madeleine zmizla krátko pred svojimi štvrtými narodeninami v apartmáne Praia da Luz večer 3. mája 2007, zatiaľ čo jej rodičia boli s priateľmi v neďalekom tapas bare.

Jej zmiznutie bolo nákladné policajné  vyšetrovanie v celej Európe  posledné vyšetrovanie metropolitnou políciou, ktoré sa začalo v roku 2011, stálo viac ako 11 miliónov libier.

Det Ch Insp Mark Cranwell, ktorý má na starosti vyšetrovanie Met, uviedol, že podozrivý vo veku 30 rokov navštevoval Algarve v rokoch 1995 až 2007 a býaval vo svojom karavane a žil „prechodný životný štýl“.

photo
bbc.om

Bol v oblasti Praia de Luz, kde zostala rodina McCannových, keď zmizla a telefonický hovor prijal o 19.30 hod., ktorý sa skončila o 20.02 hod. Predpokladá sa, že Madeleine v ten večer medzi 21.10 a 22.00 zmizla.

Polícia zverejnila podrobnosti o telefónnom čísle podozrivého (+351 912 730 680) a čísle, ktoré ho vytočilo (+351 916 510 683), a uviedla, že akékoľvek informácie o týchto číslach môžu byť „kritické“.

Prečítajte si tiež:
Šialene drahý vianočný sveter! Tipni si jeho cenu

Pomoc verejnosti

Det Ch Insp Cranwell povedal, že volajúci bol „kľúčovým svedkom“ a mal by sa spojiť s políciou. Vyzval verejnosť, aby poskytla ďalšie informácie o podozrivom, dodal: „Niektorí ľudia budú poznať človeka, ktorého dnes popisujeme, podozrivého z nášho vyšetrovania. Možno viete, možno ste si boli vedomí niektorých vecí, ktoré urobil. Možno sa vám zveril, že Madeleine zmizla. Uplynulo viac ako 13 rokov a vaša lojalita sa mohla zmeniť. Tento jednotlivec je vo väzení a my si uvedomujeme, že niektorí ľudia sa v minulosti mohli obávať kontaktovania polície.”

Nemecká polícia uviedla, že sa predpokladá, že podozrivý pracoval ako čašník, ale tiež páchal lúpeže v hoteloch a rekreačných strediskách a obchodoval s drogami.

Christian Hoppe z nemeckej polície uviedol, že podozrivý sa mohol do apartmánu vlúpať ešte skôr, ako uniesol Madeleine.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií