Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V RTVS si zamestnanci vytvorili nový odborový zväz, v prípade sporu s manažmentom poskytne aj právnu ochranu

V prípade právnej ochrany budú spolupracovať s právnickou kanceláriou WISE3, s. r. o., a sú pripravení poskytnúť pomoc či zastupovanie na súde.

2.5.2024 (SITA.sk) – V RTVS vznikol nový Odborový zväz tvorivých zamestnancov (OZTZ) Rozhlasu a televízie Slovenska.

Slúžiť bude aj ako podpora pre zamestnancov, ktorí by sa dostali do prípadného sporu s manažmentom či stredným manažmentom, najmä v oblasti spravodajstva a publicistiky, ako aj ostatnej tvorby – vzdelávanie, dokument, detská tvorba, dramatika.

Dodržiavajú zákony aj štatút

„Dodržiavame zákony, kritériá objektívnej žurnalistiky, dodržiavame Štatút programových pracovníkov RTVS,“ uviedol predseda tohto odborového zväzu a zároveň moderátor spravodajstva RTVS Miro Frindt.

V rámci Odborového zväzu tvorivých zamestnancov RTVS zriaďujú pracovnú skupinu piatich zástupcov – odborníkov v oblasti televíznej a rozhlasovej žurnalistiky pôsobiacich na akademickej pôde.

Pomôžu v prípade súdneho sporu

„Ak sa ktorýkoľvek redaktor, moderátor, dramaturg, editor dostane do pracovného konfliktu s nadriadeným a bude potrebovať podporu, odbornú argumentáciu, môže s OZTZ RTVS a so spomínanou pracovnou skupinou konzultovať a formulovať stanoviská na svoju ochranu a ochranu obsahu vysielania verejnej služby,“ uviedol Frindt.

Ako ďalej dodal, v prípade právnej ochrany budú spolupracovať s právnickou kanceláriou WISE3, s. r. o., a sú pripravení poskytnúť pomoc či zastupovanie na súde.

Viac k témam: ochrana zamestnancov, Odbory
Zdroj: SITA.sk – V RTVS si zamestnanci vytvorili nový odborový zväz, v prípade sporu s manažmentom poskytne aj právnu ochranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií