Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V ruskom Šervude zabili policajti muža, ktorý sa vrátil z Ukrajiny a vraj sa ozbrojený chystal do Kremľa

Najprv na miesto dorazili obecná polícia a okresný policajt. Následne prišla aj špeciálna jednotka rýchleho nasadenia.

22.7.2023 (SITA.sk) – V radoch bežných obyvateľov Ruska, zdá sa, narastá nespokojnosť s režimom tamojšieho vodcu Vladimira Putina.

Svedčí o tom i sobotňajší incident v Moskovskej oblasti, kde sa ozbrojený muž vlámal do domu a začal prestrelku s bezpečnostnými zložkami.

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na niekoľko ruských telegramových kanálov.

Muž bol opitý

Incident sa udial v dedine Šervud, asi 50 kilometrov západne od centra Moskvy. Muž vykrikoval, že sa „nedávno vrátil zo špeciálnej vojenskej operácie“, ako Rusi nazývajú vojnu na Ukrajine, a na pochod do Kremľa zhromaždil celý rad zbraní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa agentúry Tass bol muž opitý. Najprv na miesto dorazili obecná polícia a okresný policajt. Následne prišla aj špeciálna jednotka rýchleho nasadenia.

Objavili sa protichodné informácie o tom, či v dome boli rukojemníci. Agentúra Tass napísala, že vo vnútri neboli žiadni ľudia, no telegramový kanál Baza uviedol, že sa im podarilo z domu odísť.

Mal aj Molotovov koktejl

Muž bol údajne vyzbrojený samopalom kalašnikov. Po tom, ako hodil Molotovov koktejl, sa dom vznietil.

Agentúra Tass neskôr informovala, že muža, ktorého identifikovali ako 35-ročného Viačeslava Černenka z Krasnojarska, pri zásahu zabili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – V ruskom Šervude zabili policajti muža, ktorý sa vrátil z Ukrajiny a vraj sa ozbrojený chystal do Kremľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií