fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V ruskom zajatí zažilo mučenie až 86 percent ukrajinských vojakov, podľa ombudsmana číslo potvrdzuje aj OSN

Išlo o priame fyzické mučenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.4.2023 (SITA.sk) – Až 86 % ukrajinských vojakov, ktorí sa vrátili z ruského zajatia, uviedlo, že boli vystavení priamemu fyzickému mučeniu. V rozhovore pre web Ukrajinská pravda to povedal ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Otvárame vlastné konanie pri každom prepustenom vojakovi a evidujeme skutočnosti, ktoré opäť potvrdzujú neľudské zaobchádzanie s vojnovými zajatcami. Čo sa týka mučenia, podľa našich informácií 86 % tých, ktorí sa vrátili zo zajatia, uviedlo priame fyzické mučenie. Toto sme mimochodom potvrdili nielen my, ale aj medzinárodná ľudskoprávna misia OSN. Majú približne rovnaké čísla,“ povedal Lubinec.

Ombudsman zároveň odmietol špecifikovať druh mučenia. Argumentoval tým, že ak vysokí ukrajinskí predstavitelia verejne vyslovia takéto fakty, Rusi začnú s ukrajinskými vojnovými zajatcami „zaobchádzať ešte krutejšie“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mučenie, rusko-ukrajinský konflikt, vojnoví zajatci, Zajatie
Zdroj: SITA.sk – V ruskom zajatí zažilo mučenie až 86 percent ukrajinských vojakov, podľa ombudsmana číslo potvrdzuje aj OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na juhu Ukrajiny sa na obranu pripravuje vyše 150-tisíc ruských vojakov, tvrdí ukrajinská vojenská rozviedka
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií