fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Rusku našli viac ako tisíc mŕtvych tuleňov, pravdepodobne zomreli z prirodzených príčin

Nie je známe, čo spôsobilo úhyn zvierat, ale podľa úradov pravdepodobne zomreli z prirodzených príčin.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.12.2022 (Webnoviny.sk) – Na pobreží Kaspického mora v južnom Rusku našli zhruba 1 700 mŕtvych tuleňov kaspických (Pusa caspica). Úrady v republike Dagestan uviedli, že nie je známe, čo spôsobilo úhyn zvierat, ale pravdepodobne zomreli z prirodzených príčin.

Uhynuté zvieratá

Regionálni predstavitelia v sobotu najprv informovali, že na pobreží našli 700 uhynutých zvierat. Podľa štátnej agentúry RIA Novosti však v nedeľu šéf Kaspického centra ochrany životného prostredia Zaur Gazipov uviedol, že po rozsiahlejšej inšpekcii pobrežia sa počet zvýšil na 1 700. Tulene podľa neho pravdepodobne zomreli pred niekoľkými týždňami a neexistujú náznaky, že ich zabili pytliaci.

Laboratórny výskum

Odborníci Federálneho úradu pre rybolov a prokurátori skontrolovali pobrežie a zhromaždili údaje pre laboratórny výskum, ktorý okamžite nezistil žiadne znečisťujúce látky.

Aj niekoľko predošlých masových úhynov tuleňov úrady pripísali prirodzeným príčinám.

Informácie o počte tuleňov kaspických, ktoré sú ohrozený druh, sú rôzne. Podľa spomenutého úradu je celkový počet tuleňov kaspických 270 až 300-tisíc. Kaspické centrum ochrany životného prostredia hovorí o 70-tisíc tuleňoch.

Viac k témam: Úhyn zvierat, Vyšetrovanie, Výskum
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rusku našli viac ako tisíc mŕtvych tuleňov, pravdepodobne zomreli z prirodzených príčin © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj obvinil Červený kríž z nečinnosti a vyzýva ich, aby išli na misiu do väznice v Olenivke (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií