fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Ružomberku horela lakovňa, hasičom sa oheň podarilo dostať pod kontrolu po niekoľkých hodinách

Oheň zachvátil jednopodlažnú budovu, v blízkosti ktorej sa nachádza skladová hala a ubytovňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – Takmer dve desiatky profesionálnych hasičov spoločne s dobrovoľnými hasičmi od skorého rána zasahujú pri požiari lakovne v podniku na výrobu oceľových kontajnerov na Korytnickej ceste v Ružomberku. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Michal Kypus, hasičom sa už požiar podarilo dostať pod kontrolu.

Hasičom požiar ohlásili krátko pred 4:15, po príchode na miesto zistili, že horí jednopodlažná budova lakovne, v blízkosti ktorej sa nachádza skladová hala a ubytovňa.

„Hasiči oheň hasili pomocou výškovej techniky, vodu zabezpečovali z miestnej hydrantovej siete a kyvadlovou dopravou z Hasičskej stanice v Ružomberku. Momentálne na mieste stále zasahujú a požiar sa im podarilo dostať pod kontrolu,” priblížil zásah Kypus.

Podľa jeho slov bola susedná výrobná hala skontrolovaná termokamerou bez zaznamenania zvýšenej teploty. Pre zistenie príčiny vzniku požiaru bol na miesto privolaný zisťovateľ príčin požiarov, o udalosti vyrozumeli zástupcov odboru krízového riadenia Okresného úradu v Ružomberku a Okresného úradu v Žiline, mesta Ružomberok a miestneho vodárenského podniku.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – V Ružomberku horela lakovňa, hasičom sa oheň podarilo dostať pod kontrolu po niekoľkých hodinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Investície smerujúce do justície sú od vzniku Slovenskej republiky najvyššie, rekonštrukcia súdov môže podľa Karasa začať
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií