Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Severnom mori horí nákladná loď s takmer tritisíc autami na palube, jeden člen posádky zahynul (video+foto)

Loď sa plavila z nemeckého prístavu Brémy do egyptského Port Said.

26.7.2023 (SITA.sk) – V Severnom mori nekontrolovateľne horí nákladná loď prevážajúca takmer tritisíc áut. Holandská pobrežná stráž informovala, že jeden člen posádky zahynul a ďalší utrpeli zranenia.

Po tom, ako sa 23 členov posádky neúspešne pokúšalo uhasiť požiar, použili na ich záchranu z lode člny a vrtuľníky, uviedla pobrežná stráž vo vyhlásení.

Príčina požiaru nie je známa

V súčasnosti je na mieste veľa plavidiel, ktoré monitorujú situáciu a snažia sa prísť na to, ako dostať požiar pod kontrolu,“ povedala v telefonickom rozhovore pre agentúru Associated Press (AP) hovorkyňa pobrežnej stráže Lea Versteeg.

Všetko však závisí od počasia a poškodenia plavidla. Takže v súčasnosti pracujeme na tom, aby sme zistili, ako zaistiť, aby… to dopadlo čo najmenej zle,“ dodala.

E-car(s) on fire, Ship inferno in the #NorthSea > A crew member died and several are injured after fire broke out on a cargo ship about 27 km /16 mi north of #Ameland, #Netherlands
23 crew members were on the ship, which attempted to extinguish the fire, but were unable to do so https://t.co/I8u5Sz1rtk
— 🚨MiBaWi 🇩🇪🇺🇲🇨🇦🇨🇱🇪🇸🇦🇺🇮🇩🇺🇦🇬🇷 ℹ️ (@Michael45231497) July 26, 2023

Loď Fremantle Highway sa plavila z nemeckého prístavu Brémy do egyptského Port Said, keď ju približne 27 kilometrov severne od holandského ostrova Ameland zachvátil požiar. Jeho príčina nebola bezprostredne známa a podľa agentúry AP nie je jasné ani ako zomrel spomenutý jeden člen posádky.

Nemecko je pripravené pomôcť

Preváža 2 857 áut, z toho 25 elektrických, čo požiar ešte viac skomplikovalo. Nie je ľahké udržať takýto požiar pod kontrolou a nie je to jednoduché ani na takomto plavidle,“ doplnila Versteeg. „Dúfame, že požiar dostaneme pod kontrolu alebo sám vyhasne a podarí sa nám dostať plavidlo na bezpečné miesto,“ uviedla ďalej hovorkyňa.

Podľa nemeckej tlačovej agentúry dpa sú v pohotovosti aj úrady v Nemecku. „Situáciu monitorujeme,“ vyjadril sa hovorca nemeckého veliteľstva pre námorné katastrofy v meste Cuxhaven na severe krajiny a dodal, že holandským úradom ponúkli podporu. Záchranné lode a operačné skupiny sú podľa neho pripravené pomôcť, ak to bude potrebné, ale zatiaľ sa o ich vyslaní nerozhodlo.

Nog steeds flinke rookpluimen bij de #fremantleHighway boven #ameland. pic.twitter.com/Z3qoSe6rXk
— ᑎIᑕO (@NicoGuud) July 26, 2023

Viac k témam: Autá, Elektrické autá, Nákladná loď, Pobrežná stráž, Požiar lode
Zdroj: SITA.sk – V Severnom mori horí nákladná loď s takmer tritisíc autami na palube, jeden člen posádky zahynul (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií