Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Severnom mori sa zrazili dve lode, záchranári pátrajú po nezvestných z potopenej Verity

Z britskej lode Verity sa podarilo zachrániť jedného človeka.

24.10.2023 (SITA.sk) – Niekoľko ľudí je nezvestných po tom, ako sa v utorok v Severnom mori pri nemeckom pobreží zrazili dve nákladné lode. Informovali o tom nemecké úrady.

Lode Polesie a Verity sa zrazili skoro ráno približne 22 kilometrov juhozápadne od ostrova Helgoland, uviedlo nemecké ústredné veliteľstvo pre námorné núdzové situácie.

Loď Verity plaviaca sa pod britskou vlajkou sa pravdepodobne potopila. Jedného človeka zachránili a poskytli mu lekársku pomoc, po ďalších niekoľkých ľuďoch pátrajú, konštatovali záchranári.

Loď sa plavila z nemeckého prístavu Brémy do anglického prístavu Immingham. Loď Polesie plaviaca sa pod bahamskou vlajkou, ktorá mala na palube 22 ľudí, sa po zrážke nepotopila.

Viac k témam: Nezvestní, potopená loď, Zahraničie, Zrážka lodi
Zdroj: SITA.sk – V Severnom mori sa zrazili dve lode, záchranári pátrajú po nezvestných z potopenej Verity © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií