fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Simpsonovcoch sa objavila skupina Queen: Ktoré kapely už mali tú česť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Seriál Simpsonovci možno považovať za kultový. Je známy napríklad aj tým, že jeho scenáre predpovedajú budúcnosť. Okrem toho sa tu však pravidelne objavujú známe osobnosti zo sveta športu, vedy i kultúry. A zakaždým je to pre nich česť, pretože ide o signál, že sú pevnou súčasťou pop kultúry. Tentokrát prišla na rad skupina Queen.

 

13. október patril epizóde s Queen

Simpsonovci momentálne vysielajú svoju 31. sériu a v jednej z jej epizód s názvom The Fat Blue Line sa tentokrát objavila obľúbená skupina Queen. Avizoval to jej gitarista, Brian May, na svojom instagramovom účte už 5. októbra. Zdieľal obrázok Homera Simpsona vyzerajúceho presne ako Freddie Mercury počas ich ikonického vystúpenia  Live Aid in 1985.

https://www.instagram.com/p/B3PoGNjBreC/

Queen neboli jediní

Seriál Simpsonovci ironizuje súčasnosť, preto sa do jednotlivých dielov dostávajú témy, ktorými spoločnosť v tom-ktorom období žije. Samozrejme, kultúru nemožno vynechať. A tak sa tu pravidelne objavujú obľúbenci aj zo sveta hudby, ktorým scenáristi priraďujú špeciálne úlohy. A vystriedalo sa ich tu už skutočne mnoho.

Metallica

Metallica je bezpochyby jednou z najznámejších rockových kapiel na svete. Niet sa preto čo čudovať, že aj oni sa objavili v jednej z častí Simpsonovcov. Konkrétne išlo o epizódu, kde sa im počas koncertnej tour pokazil autobus, a tak sa stretli s miestnym vodičom školského autobusu Ottom, ktorý ich zbadal stáť pri ceste. Otto je ich veľkým fanúšikom a zaiste by pre neho bolo cťou členov skupiny Metallica odviezť. Na jeho smolu, skočili na zadnej časti pickupu Hansa Molemana. 

Metallica v Simpsonovcoch

Zdroj: loudwire.com

R.E.M.

Tvorcovia seriálu sa rozhodli, že skupinu R.E.M. “nechajú vystupovať” v garáži. Áno, práve takto sa odprezentovali v ďalšom z dielov Simpsonovcov. V Homerovom domácom bare si zahrali skladbu It’s the End of the World as We Know It, pričom publikum tvorili len traja diváci.

R.E.M.

Zdroj: diffuser.fm

Red Hot Chili Peppers

Luke Perry, Bette Midler, Johnny Carson, Hugh Hefner a Elizabeth Taylor sa pripojili k Red Hot Chili Peppers v epizóde, kde sa Bart a Lisa snažili vrátiť slávu klaunovi Krustymu. V tejto časti sa Krusty pokúsil Red Hot Chily Peppers navrhnúť zmenu textu ich skladby. Nedopadlo to ale veľmi slávne. Avšak pohľad na kreslených členov RHCP mimoriadne známej kapely odetej len v spodnej bielizni bol v skutku na nezaplatenie.

Red Hot Chili Pepers

Zdroj: loudwire.com

Okrem spomenutých “hostí” sa v seriáli objavili aj kapely The Ramones,The Smashing Pumpkins, Mick Jagger, Keith Richards, Tom Petty, and Lenny Kravitz, The Who, U2, R.E.M., The White Stripes, Green Day, Ringo Starr.

Zdroj: spin.com

 

Prečítajte si tiež:
Sajfa vysielal "Pirátske vysielanie", teraz prišla krutá realita!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií