Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Španielsku budú od budúcej sezóny používať poloautomatický ofsajdový systém

Systém má byť súčasťou najvyšších dvoch ligových súťaží, niektorých kôl Copa del Rey a národného superpohára.

1.11.2023 (SITA.sk) – Španielska futbalová federácia (RFEF) oznámila, že od nasledujúcej sezóny 2024/2025 bude používať poloautomatický systém na posudzovanie ofsajdov.

Hľadanie vhodného dodávateľa

Ako referuje web football-espana.net, RFEF chce, aby bol tento systém súčasťou najvyšších dvoch ligových súťaží, niektorých kôl Copa del Rey a národného superpohára. V najbližšom období plánujú nájsť vhodného dodávateľa.

„Zámerom RFEF je pokračovať v udržiavaní asistenčnej služby videorozhodcov, ktorá do tohto systému začleňuje technológiu poloautomatickej detekcie ofsajdu. Táto technológia je už prítomná v niektorých najlepších futbalových súťažiach v Európe a vo svete, pretože preukázala veľmi výrazné zlepšenie v posudzovaní ofsajdových situácií a v skrátení času pri rozhodovanie o tejto otázke, čím poskytuje dôveryhodnosť a spoľahlivosť,“ uviedla RFEF.

Technológia bránkovej čiary

Napriek tomu, že tento systém bude pre La Ligu a ďalšie súťaže v Španielsku pozitívum, vedenie tamojšej najvyššej súťaže sa doteraz ešte stále nerozhodlo pre zavedenie technológie bránkovej čiary, čo je ďalšia technológia, ktorá je už v modernom futbale prakticky nevyhnutná.

Viac k témam: Copa del Rey, La Liga
Zdroj: SITA.sk – V Španielsku budú od budúcej sezóny používať poloautomatický ofsajdový systém © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií