fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zázrak v Taliansku! Ľuďom z vodovodného kohútika tieklo víno!

Červené víno potešilo v týchto krušných časoch obyvateľov talianskej dedinky ležiacej neďaleko Modeny. Opojný mok im tiekol priamo z vodovodného kohútika.

Máte tip? napíšte nám mailom

Z Talianska k nám v poslednom čase prichádzajú samé zlé správy. Táto správa je našťastie dobrá a ešte k tomu aj úsmevná. Žiadne slovo začínajúce sa na K a končiace sa na S v ňom nenájdete. V Taliansku sa pred niekoľkými dňami stal zázrak biblických rozmerov. Miestne vinárstvo sa zahralo na samotného Ježiša Krista a premenilo vodu vo vodovodnom potrubí na červené víno.

Obyvatelia dedinky ležiacej v talianskom regióne Emila-Romagna, pochopiteľne, nenamietali. Víno z vodovodného kohútika čapovali priamo do fliaš.

Ako k tomu došlo?

Celý incident má na svedomí miestne vinárstvo Cantina Settecani, ktoré produkuje kvalitné červené šumivé víno. Lahodné víno s názvom Lambrusco bolo už nachystané na fľašovanie. Kvôli chybnému ventilu sa víno pretlačilo zo skladovacej nádoby do vodovodného potrubia a odtiaľ do domovov miestnych ľudí.

Potrubím pretieklo dokopy neuveriteľných 1 000 litrov vína. Približne 20 domácností si tak mohlo počas 3 hodín urobiť obrovské zásoby vína v cene obyčajnej vody. Niektorí obyvatelia dedinky sa údajne sťažovali, drvivá väčšina však nenamietala a vínom naplnila všetky fľaše a bandasky v domácnosti.

Málokto sa sťažoval

Vinárstvo Cantina Settecani sa za incident ospravedlnilo. Málokto však zniesol námietky. Podľa zástupcu spoločnosti bolo víno zdravotne a hygienicky nezávadné, v priebehu niekoľkých dní sa malo začať dávať do fliaš.

Prečítajte si tiež:
Ľudstvo zahubilo až 60 % živočíchov. Hoax alebo pravda?

Dobrou správou je to, že väčšina vína sa napokon aj nafľašovala. Luxusnú etiketu v tomto prípade síce nedostane, ale určite poteší chuťové poháriky miestnych fajnšmekrov.

K prípadu sa vyjadrili aj miestne úrady, uistili obyvateľov, že víno im nespôsobí žiadne zdravotné problémy.

„V týchto časoch máme len málo dôvodov na úsmev. Som rada, že sme ostatným priniesli aspoň trochu zábavy. Možno si raz na nás spomenú a prídu nás navštíviť,“ povedala pre CNN starostka Castelvetra Giorgia Mezzacqui.

Neostáva nič iné, ako s ňou súhlasiť. Momentálne asi nie je na svete národ, ktorý viac potreboval trochu tekutej odvahy. Víno síce červíka nevypáli, ale starosti určite aspoň na okamih zaženie 🙂

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN Unilad

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií