fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO V Tatrách nasnežilo! TAKTO vyzerá rozprávková krajina po hurikáne Lorenzo

Máte tip? napíšte nám mailom

V Tatrách sa už môžu tešiť z oveľa väčšej snehovej nádielky ako pred pár dňami. Môže za to ex-hurikán Lorenzo.   

Aj napriek tomu, že vrcholky Tatier sú zasnežené už niekoľko dní, hranica sneženia sa posunula aj do stredných polôh. Jemný sneh majú dokonca aj v Novom Smokovci.

Uplynulé dni nás potrápila tlaková níž s názvom Mortimor, ktorá si okrem silného vetra vyžiadala aj jeden ľudský život. Spadnutý strom zabil 14-ročného Patrika a ďalšie dve deti ťažko zranil. Situácia s vetrom sa upokojila, no koncom týždňa sa výrazne ochladilo. Kým na väčšine územia výdatne pršalo, v Tatrách sa radovali zo zasneženej krajiny. 

V Tatrách sa môžu pochváliť snehom

Snehová nádielka mnohých potešila. Svedčia o tom aj fotografie na sociálnych sieťach. Teplota sa počas víkendu pohybovala v Tatrách od 0 do -5 stupňov pod nulou. Meteorológovia očakávajú, že sneženie by sa mohlo vyskytnúť maximálne do stredy, potom by sa malo premeniť na dažďové prehánky. Aj napriek tomu, že naše Tatry lákajú turistov z celého sveta počas celého roka, meteorológovia, ale aj záchranári varujú. Dnes dokonca platí v okrese Poprad výstraha 1. stupňa pred silným vetrom. Meteorológovia očakávajú výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18-23 m/s (65 – 85 km/h ). 

Prečítajte si tiež:
16 ročný mladík z Ruska vyhral mesačný pobyt s pornoherečkou. Čo však na to jeho mama?

Aby sme vás zbytočne toľko nenaťahovali, prinášame vám aj malú fotografickú ochutnávku: 

Cestári sú už v teréne

Tatranskí cestári v sobotu odštartovali aj zimnú údržbu ciest. Vodičov vyzývajú, aby si vymenili letné pneumatiky za zimné. 

„Aj keď zimnú údržbu ciest oficiálne začíname 1. novembra, našu činnosť neriadi kalendár, ale príroda. Vzhľadom na nepriaznivé prognózy počasia aktivujeme od sobotňajšieho večera v okresoch Poprad a Kežmarok na nami spravovaných cestách výkon zimnej údržby ciest,” povedal riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla.

Marián Barilla zároveň žiada všetkých vodičov, aby jazdili opatrne opatrne a dodržiavali aj vzájomnú ohľaduplnosť na cestách. 

Aj napriek tomu, že v Tatrách sa už môžu tešiť z väčšej nádielky snehu, je otázke, dokedy im vydrží. Dajte nám vedieť v komentári či chcete, aby nasnežilo aj u vás a podeľte sa s nami o to, čo najradšej počas zimy robíte.

Zdroj: imeteo.sk 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií