fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Thajsku ľudia čoraz viac obchodujú s ohrozenými druhmi zvierat cez Facebook. Sociálna sieť chce pomôcť pri riešení tohto problému

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia v Thajsku čoraz viac kupujú a predávajú ohrozené druhy zvierat prostredníctvom sociálnej siete Facebook. 

Informovala o tom v pondelok ochranárska organizácia TRAFFIC, ktorá takéto obchodovanie monitoruje. Celú správu z výskumu v predmetnej záležitosti, ktorý spustila v roku 2016, sprístupní na internete v stredu.

Organizácia uviedla, že jej výskumníci zaznamenali zvýšenú aktivitu v 12 skupinách na Facebooku, ktoré monitorovali. Celkové členstvo v skupinách sa takmer zdvojnásobilo – zo 106.111 v roku 2016 na 203.445 v roku 2018.

V správe TRAFFIC sa podľa agentúry AP odporúča, aby “thajské úrady nadviazali úzky pracovný vzťah s Facebookom a vypracovali spoločné stratégie na riešenie tohto problému”.

Spoločnosť Facebook reagovala oznámením, že je “odhodlaná spolupracovať s TRAFFIC a orgánmi činnými v trestnom konaní s cieľom pomôcť pri riešení nezákonného online obchodovania s voľne žijúcimi zvieratami v Thajsku“.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/v-thajsku-sa-coraz-viac-obchoduje-s-ohr/347721-clanok.html

Foto: ilustračné (https://cdn.pixabay.com/photo/2013/01/29/09/09/social-network-76532_960_720.png)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií