fbpx
V Thajsku ľudia čoraz viac obchodujú s ohrozenými druhmi zvierat cez Facebook. Sociálna sieť chce pomôcť pri riešení tohto problému

V Thajsku ľudia čoraz viac obchodujú s ohrozenými druhmi zvierat cez Facebook. Sociálna sieť chce pomôcť pri riešení tohto problému

Ľudia v Thajsku čoraz viac kupujú a predávajú ohrozené druhy zvierat prostredníctvom sociálnej siete Facebook. 

Informovala o tom v pondelok ochranárska organizácia TRAFFIC, ktorá takéto obchodovanie monitoruje. Celú správu z výskumu v predmetnej záležitosti, ktorý spustila v roku 2016, sprístupní na internete v stredu.

Organizácia uviedla, že jej výskumníci zaznamenali zvýšenú aktivitu v 12 skupinách na Facebooku, ktoré monitorovali. Celkové členstvo v skupinách sa takmer zdvojnásobilo – zo 106.111 v roku 2016 na 203.445 v roku 2018.

V správe TRAFFIC sa podľa agentúry AP odporúča, aby “thajské úrady nadviazali úzky pracovný vzťah s Facebookom a vypracovali spoločné stratégie na riešenie tohto problému”.

Spoločnosť Facebook reagovala oznámením, že je “odhodlaná spolupracovať s TRAFFIC a orgánmi činnými v trestnom konaní s cieľom pomôcť pri riešení nezákonného online obchodovania s voľne žijúcimi zvieratami v Thajsku“.

Zdroj: http://www.teraz.sk/magazin/v-thajsku-sa-coraz-viac-obchoduje-s-ohr/347721-clanok.html

Foto: ilustračné (https://cdn.pixabay.com/photo/2013/01/29/09/09/social-network-76532_960_720.png)

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.