fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Trenčianskom a Žilinskom kraji stúpajú hladiny vodných tokov, meteorológovia vydali výstrahu prvého a druhého stupňa

Dôvodom je topiaci sa sneh a očakávaný trvalý dážď.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.2.2023 (SITA.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologické výstrahy I. a II. stupňa pre viacero okresov Trenčianskeho a Žilinského kraja. Dôvodom je topiaci sa sneh a očakávaný trvalý dážď.

Výstrahy prvého stupňa sú vydané pre okres Nové Mesto nad Váhom v Trenčianskom kraji a okresy Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok a Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji. Výstrahy druhého stupňa sú vydané pre okresy Trenčín, Ilava, Púchov a Považská Bystrica v Trenčianskom kraji a okresy Bytča, Žilina, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín v Žilinskom kraji.

„Vzhľadom na existujúce snehové zásoby v povodiach, oteplenie a očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,” upozorňujú meteorológovia s tým, že na vodných tokoch je možnosť vytvárania ľadových bariér.

Zdroj: SITA.sk – V Trenčianskom a Žilinskom kraji stúpajú hladiny vodných tokov, meteorológovia vydali výstrahu prvého a druhého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií