Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Trnave nečakane uzatvorili Bottovu ulicu, dôvodom sú prepadliská pod cestou

Zamestnanci mestského úradu cestu uzatvorili prenosným dopravným značením, z oboch strán budú v noci k dispozícii hliadky mestskej polície.

2.5.2024 (SITA.sk) – Mesto Trnava vo štvrtok podvečer nečakane uzatvorilo Bottovu ulicu v časti od Študentskej ulice po kruhový objazd medzi ulicami Andreja Sládkoviča a Gejzu Dusíka.

Cesta v tejto časti je neprejazdná, dôvodom je havarijný stav, ktorý bol zistený pri kopaní sond Trnavskou vodárenskou spoločnosťou.

Chodci prejdú bez obmedzení

„Pri dažďových vpustiach boli odhalené prepadliská pod cestou. Tento stav sme zhodnotili ako kritický a preto sme sa rozhodli cestu s okamžitou platnosťou uzatvoriť, aby neprišlo k nejakej nehode a aby sme chránili ľudí,“ povedal viceprimátor Trnavy Marcel Krajčo, ktorý prišiel na miesto spolu s primátorom Petrom Bročkom.

Zamestnanci mestského úradu cestu uzatvorili prenosným dopravným značením, z oboch strán budú v noci k dispozícii hliadky mestskej polície. Chodci po chodníkoch prejdú bez obmedzení.

Mesto Trnava má na Bottovej ulici rozbehnutú výstavbu cyklotrasy za 2,3 milióna eur, popri ktorej sa obnovujú aj chodníky a v pláne bol aj nový asfaltový koberec na cestu. Na tieto pridružené práce radnica vyčlenila ďalších 820-tisíc eur.

„Rekonštrukcia v tomto úseku bola naplánovaná počas leta, kedy je tu nižšia intenzita dopravy. Ale terajšia situácia dala tejto časti prioritu, budeme s dodávateľskou firmou aj Trnavskou vodárenskou spoločnosťou úzko spolupracovať, aby sme tieto problémy odstránili čo najskôr a čo najskôr sprejazdnili aspoň jednu časť vozovky pre jednosmernú premávku,“ dodal viceprimátor Krajčo.

Autobusy jazdia obchádzkou

Autobusy mestskej autobusovej dopravy jazdia od štvrtkového podvečera obchádzkovou trasou cez Ulicu A. Sládkoviča a Petra Pazmáňa na Študentskú.

Pre cestujúcich budú zriadené dve dočasné autobusové zastávky, jedna na Ulici A. Sládkoviča za križovatkou s Ulicou J. Bottu a druhá na Ulici P. Pazmáňa pri križovatke so Študentskou.

Zastávky budú označené označníkmi a vodorovným dopravným značením.

Viac k témam: Havarijný stav, prepadliská
Zdroj: SITA.sk – V Trnave nečakane uzatvorili Bottovu ulicu, dôvodom sú prepadliská pod cestou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií