Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V troskách budovy, ktorá sa zrútila vo francúzskom Marseille, našli záchranári dve mŕtve telá

Kolaps budovy začali vyšetrovať ako neúmyselný trestný čin. Podľa prokuratúry jednou z príčin by mohol byť výbuch plynu.

10.4.2023 (SITA.sk) – V troskách zrútenej budovy v juhofrancúzskom meste Marseille v noci na pondelok našli dve mŕtve telá. Po kolapse budovy, po ktorom v jej troskách vypukol požiar, je stále najmenej šesť ľudí nezvestných.

Záchranári pokračujú v pátraní. Informovali o tom v pondelok francúzske úrady.

Starosta stále živí nádej

Starosta mesta Marseille Benoit Payan v pondelok na mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že „bolesť a smútok sú veľké“. Uviedol, že v myšlienkach je s rodinami obetí.

„Záchranná a pátracia operácia pokračujú bez oddychu,“ konštatoval starosta. „Stále je nádej“ na nájdenie preživších, dodal.

Ľudí z okolia evakuovali

Budova sa zrútila v nedeľu o jednej hodine ráno v centre Marseille necelý kilometer od starého prístavu. Z domov v okolí evakuovali približne 200 ľudí.

Kolaps budovy začali vyšetrovať ako neúmyselný trestný čin. Podľa prokuratúry jednou z príčin by mohol byť výbuch plynu.

Viac k témam: Explózia, Zrútenie budovy
Zdroj: SITA.sk – V troskách budovy, ktorá sa zrútila vo francúzskom Marseille, našli záchranári dve mŕtve telá © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií