fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V tureckých teritoriálnych vodách obnovia inšpekcie lodí s ukrajinským obilím, Rusko inšpekciám bráni

Ukrajinská strana navrhla aspoň dve inšpekcie prichádzajúcich aj odchádzajúcich lodí, čo turecká strana tiež podporila.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský minister pre infraštruktúru Oleksandr Kubrakov v stredu oznámil, že po rokovaní s tureckým ministrom obrany Hulusim Akarom sa dosiahla dohoda o obnovení registrácií a inšpekcií lodí prichádzajúcich po náklad ukrajinského obilia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kubrakova sa v pondelok a utorok v tureckých teritoriálnych vodách neuskutočnili nijaké inšpekcie lodí s ukrajinským obilím. Ukrajinská strana v utorok navrhla aspoň dve inšpekcie prichádzajúcich aj odchádzajúcich lodí, čo turecká strana tiež podporila. Avšak Rusko inšpekciám zabránilo. Informuje o tom web Kyev Independent.

„Napriek tomu, že inšpekcie lodí sa obnovia, budeme pokračovať v konzultáciách s OSN a Tureckom o spôsoboch zaručenia úplnej implementácie obilnej dohody v súlade so záväzkami všetkých strán,” uviedol ukrajinský minister pre infraštruktúru.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – V tureckých teritoriálnych vodách obnovia inšpekcie lodí s ukrajinským obilím, Rusko inšpekciám bráni © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií