fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V USA denne pribúdajú rekordné nárasty prípadov Covid-19. Štáty obnovujú karanténne opatrenia

V USA sa nedarí zastaviť šírenie koronavírusu, nové prípady ochorenia Covid-19 rýchlo pribúdajú. Rekordy hlási napríklad Kalifornia. Americké štáty obnovujú karanténne opatrenia a zavádzajú povinné nosenie rúšok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Arizonský guvernér Doug Ducey v pondelok nariadil uzavrieť bary, nočné kluby, telocvične, kiná aj kúpaliská na najmenej 30 dní. Uzavretie barov a krčiem od 1. júla nariadil aj kalifornský okres San Diego.

Los Angeles od 3. do 6. júla uzavrie všetky pláže a tiež plážové promenády vrátane priľahlých cyklotrás. Za porušenie vstupu bude hroziť pokuta až tisíc dolárov. Mesto tak chce zabrániť tomu, aby ľudia cez víkend na oslavou Dňa nezávislosti trávili na preplnených plážach.

Povinné rúška zaviedla napríklad floridská mesta Miami Beach či Jacksonville či okres Jefferson v Louisiane. Americké médiá uvádzajú, že rúška aspoň nejakým spôsobom vyžaduje 45 z 50 amerických štátov a tiež v hlavnom meste Washingtone DC, plošne sú povinné v 18 z nich, okrem iného v New Yorku, Marylande, New Jersey či Pensylvánii.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií