Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V zápase s Kanadou padlo 11 gólov. Slovensko sa favorita nezľaklo

Slovenskí hokejisti odohrali ďalší skvelý zápas. Bohužiaľ šancu na body stratili v posledných sekundách.

Vo štvrtom hracom dni sa po prestávke na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji predstavili aj slovenskí chlapci. Naši hokejisti si zmerali sily s favorizovanou Kanadou. V zápase padlo až 11 gólov.

Aj keď bola na začiatku stretnutia Kanada favoritom, reprezentácia Slovenska sa súpera nezľakla a parádnym gólom skóre otvoril Sukeľ. Už o niekoľko desiatok sekúnd sa k nemu pridal aj Liška a Slováci vyhrávali 2:0. Kanada sa však rýchlo skonsolidovala a ešte počas prvej tretiny vyrovnala.

V druhej tretine sme opäť uskočili favoritovi o dva góly.

Našim však nevychádzali presilovky a „javorovým listom“ sa podarilo dokonca dostať do vedenia, strelili až 3 góly za sebou. Tretia tretina sa začala za stavu 5:4 v náš neprospech. Vyrovnávajúcim gólom potešil slovenských fanúšikov opäť Sukeľ. Skóre teda bolo vyrovnané a už vyzeralo, že zo zápasu si odnesieme aspoň bod. Rozhodla posledná presilovka nášho zámorského súpera, ktorý dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času strelili víťazný gól.

Najbližšie si Slovensko zmeria sily 15. mája proti Nemecku o 20.15.

Zdroj titulnej foto: sport.cz