Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V zasiahnutých obciach po zemetrasení na východe Slovenska budú pri odstraňovaní škôd pomáhať nezamestnaní

Úrady súčasne vyslali do zasiahnutých oblastí na pomoc psychológov, keďže pribúdajú prípady, keď sa ľudia ocitli v bezradnej situácii.

10.11.2023 (SITA.sk) – V obciach zasiahnutých zemetrasením budú pri odstraňovaní škôd pomáhať nezamestnaní. Informovalo o tom Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Minister práce Erik Tomáš spustil v tejto súvislosti program a na základe požiadaviek obcí okamžite nastúpi 60 ľudí.

Nezamestnaní budú pracovať za minimálnu mzdu

Ako vyhlásil Tomáš, návštevou postihnutých obcí sa pomoc neskončila. Ako priblížil, nezamestnaní budú pracovať za minimálnu mzdu, pričom podstatnú časť preplatí rezort práce a malú spoluúčasť uhradia samotné obce.

Ministerstvo práce informovalo, že zástupcovia najviac zasiahnutých miest a obcí už prostredníctvom príslušných úradov práce podávajú žiadosti o poskytnutie jednorazovej finančnej dotácie na podporu humanitárnej pomoci. Úrady súčasne vyslali do zasiahnutých oblastí na pomoc psychológov, keďže pribúdajú prípady, keď sa ľudia ocitli v bezradnej situácii.

Podpora humanitárnej pomoci

„Aktuálne už ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatilo 750 žiadostí o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci žiadateľom – domácnostiam v maximálnej výške 800 eur. Celkový objem doteraz poskytnutých peňazí je takmer 600-tisíc eur,“ uviedlo ministerstvo práce s tým, že minister podpísal ďalšie dotácie vo výške 15-tisíc eur pre každú obec, pričom peniaze musia obce následne použiť pre svojich občanov. „Spolu sme takto zatiaľ vybavili 14 obcí. Ďalšie žiadosti spracujeme na budúci týždeň,“ dodal Tomáš.

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Zemetrasenie na východe Slovenska
Zdroj: SITA.sk – V zasiahnutých obciach po zemetrasení na východe Slovenska budú pri odstraňovaní škôd pomáhať nezamestnaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií