Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V židovskej časti cintorína vo Viedni niekto úmyselne založil požiar a na steny nastriekal hákové kríže (foto)

Požiar podľa všetkého vypukol v noci a v čase, keď hasiči dostali hlásenie krátko po ôsmej hodine ráno, už oheň doháral.

1.11.2023 (SITA.sk) – Predseda židovskej obce vo Viedni Oskar Deutsch v stredu uviedol, že v noci vypukol požiar v židovskej časti Viedenského centrálneho cintorína a na vonkajších stenách boli nastriekané hákové kríže.

Na platforme X, predtým známej ako Twitter, napísal, že oheň zničil vstupnú halu do obradnej siene, ale nespôsobil žiadne zranenia. Podľa jeho slov prípad vyšetrujú hasiči a polícia.

Hovorca hasičského zboru Gerald Schimpf pre rakúsku tlačovú agentúru APA uviedol, že požiar podľa všetkého vypukol v noci a v čase, keď hasiči dostali hlásenie krátko po ôsmej hodine ráno, už oheň doháral.

Rakúsky kancelár Karl Nehammer povedal, že „najdôraznejšie odsudzuje útok na židovský cintorín“. Zdôraznil, že „antisemitizmus nemá v našej spoločnosti miesto“ a dodal, že dúfa, že páchateľov čo najskôr vypátrajú.

Viac k témam: Antisemitizmus, Podpálenie, Požiar, Rakúsky kancelár, Židovský cintorín
Zdroj: SITA.sk – V židovskej časti cintorína vo Viedni niekto úmyselne založil požiar a na steny nastriekal hákové kríže (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií