fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Žiline sa narodilo menej detí ako vlani, matrikárky do rodných listov zapisovali aj netradičné mená

Najobľúbenejšími menami sú Ema a Jakub.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.12.2022 (Webnoviny.sk) – V Žiline evidujú v tomto roku pokles počtu novonarodených detí. Do 20. decembra tohto roka sa tu narodilo 1651 detí, čo je o 180 menej ako vlani. Na základe údajov žilinského matričného úradu o tom informovala hovorkyňa mesta Barbora Zigová. Pomer pohlaví hovorí v prospech chlapcov, v aktuálnom roku sa ich narodilo 844, kým dievčat 807.

Niekoľko rokov po sebe je najobľúbenejším chlapčenským menom Jakub a platí to aj naďalej. „Rovnako boli v obľube Samuel, Michal, Matej, Matúš a Juraj, z dievčenských mien Ema, Eliška, Mia, Natália, Viktória či Nina. Niektorí rodičia siahli aj po netradičných menách, matrikárky do rodných listov zapísali mená ako napríklad Dzihan, Lorian, Timmy, či ženské Buna, Meda a Seila,” priblížila žilinská hovorkyňa.

Matričný úrad Žilina zaznamenal v tomto roku vo svojom územnom obvode aj 1 446 úmrtí, z toho k 20. decembru zomrelo 757 mužov a 869 žien. „Mortalita na území mesta výrazne klesla. Kým v približne rovnakom období minulého roka evidovala žilinská matrika 1 864 úmrtí, tento rok je ich o 418 menej,” dodala Zigová.

Prečítajte si tiež:
Slovensko darovalo Ukrajine vrtuľníky Mi-17 a Mi-2, podľa Naďa ich už armáda aj využíva

Viac k témam: Narodenie dieťaťa
Zdroj: Webnoviny.sk – V Žiline sa narodilo menej detí ako vlani, matrikárky do rodných listov zapisovali aj netradičné mená © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií