Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Väčšina Ukrajincov je presvedčená, že voľby sa majú konať až po skončení vojny

Vyplýva to z prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS).

30.10.2023 (SITA.sk) – Väčšina Ukrajincov sa domnieva, že parlamentné voľby v krajine by sa mali konať po skončení vojny a teraz na to nie je vhodný čas. Ako informuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu Kyjevského medzinárodného inštitútu sociológie (KIIS).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Výsledky prieskumu KIIS z októbra tohto roka ukazujú, že 81 percent respondentov je presvedčených, že voľby by sa mali konať po vojne. Podľa 16 percent respondentov by sa voľby mali konať aj napriek vojne,“ uviedli predstavitelia KIIS.

Prieskum uskutočnili od 30. septembra do 13. októbra a zúčastnilo sa v ňom 2 007 dospelých respondentov zo všetkých regiónov Ukrajiny okrem Krymu a ďalších okupovaných území.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Parlamentné voľby na Ukrajine, Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Väčšina Ukrajincov je presvedčená, že voľby sa majú konať až po skončení vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií