fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Väčšina z nových prípadov COVID-19 sa nakazilo na rodinných oslavách. Zakážu sa rodinné oslavy?

Máte tip? napíšte nám mailom

Regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR identifikovali za včerajší deň spolu 62 nových potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Početnejší výskyt bol zaznamenaný v okresoch Trenčín (11) a Nové Mesto nad Váhom (11), Vranov nad Topľou (3) Bratislava 1-5 (10), Dunajská Streda (4), Košice (3), Nitra (3) a Trnava (3).

,,V územnej pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne (okresy Trenčín a Nové Mesto nad Váhom) ide zväčša o potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v súvislosti s dvoma rodinnými oslavami, pričom niektoré osoby sa zúčastnili na oboch udalostiach. Epidemiológovia zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia, pokračujú v epidemiologickom vyšetrovaní, úzkym kontaktom nariaďujú izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19.” informuje Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

ÚVZ SR: INFORMÁCIA K POTVRDENÝM PRÍPADOM OCHORENIA COVID-19 ZA VČERAJŠÍ DEŇ – ZVÁŽTE ORGANIZOVANIE VEĽKÝCH RODINNÝCH…

Zveřejnil(a) Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky dne Pátek 14. srpna 2020

Úrad verejného zdravotníctva SR opätovne odporúča zvážiť organizovanie veľkých rodinných osláv a návštev, na ktorých sa zíde väčší počet ľudí, aj z rôznych oblastí Slovenska alebo zo zahraničia. ,,Upozorňujeme, že tieto príležitosti predstavujú vhodné podmienky pre šírenie nového koronavírusu – nakazení môžu byť bez príznakov ochorenia, ale infekční, ľudia sú v blízkom kontakte, často aj v uzavretých priestoroch s nedostatočným vetraním.”

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Na Slovensku pribudol nový rekord nakazených. Najviac v týchto okresoch
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií