Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Van der Sar skončil s krvácaním do mozgu v nemocnici, stav bývalého brankára je stále vážny

Niekdajší holandský brankár je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

8.7.2023 (SITA.sk) – Zdravotný stav niekdajšej brankárskej opory holandskej futbalovej reprezentácie Edwina van der Sara po krvácaní do mozgu je stabilizovaný, ale stále vážny. Aktuálne 52-ročný Edwin van der Sar skončil s krvácaním do mozgu na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Stav sa mu zhoršil na dovolenke

Informáciu priniesol holandský klub Ajax Amsterdam, za ktorý Van de Sar chytal v rokoch 1990 – 1999 a v ktorom pracoval až do skončenia ostatnej sezóny ako generálny riaditeľ.

„Každý v Ajaxe praje Edwinovi rýchle zotavenie. Myslíme na teba,“ napísali zástupcovia amsterdamského klubu na twitteri, neskôr doplnili: „Zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti na potrebný čas. Správy o jeho stave zdieľame v mene jeho manželky Annemarie.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa holandských médií bol niekdajší skvelý gólman na dovolenke v Chorvátsku, keď sa jeho zdravotný stav zhoršil.

Vo vedení Ajaxu bol viac ako dekádu

Edwin van der Sar do seniorského futbalu vstúpil práve vo farbách Ajaxu, neskôr chytal aj v Taliansku za Juventus Turín, v Anglicku za londýnsky Fulham aj Manchester United. S kariérou sa rozlúčil jedným súbojom vo vlasti vo farbách Noordwijku, v ktorom absolvoval mládežnícke roky. Za holandskú reprezentáciu odchytal dovedna 130 duelov.

Vo vedení Ajaxu strávil viac ako dekádu, no spomenutý post opustil po sezóne 2022/2023, v ktorej Ajax skončil v domácej lige až tretí. „Po takmer jedenástich rokoch vo vedení klubu som unavený,“ uviedol koncom mája Van der Sar.

Viac k témam: Hospitalizácia, krvácanie do mozgu
Zdroj: SITA.sk – Van der Sar skončil s krvácaním do mozgu v nemocnici, stav bývalého brankára je stále vážny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií