fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vapovanie má prvú obeť už aj v Európe: Úmrtie mladého Belgičana je stále nejasné

Máte tip? napíšte nám mailom

Vapovanie má prvú obeť už aj v Európe. Za smrť mladého Belgičana zrejme môže vapovanie pochybných náplní.  

Fajčenie e-cigariet, teda vapovanie, sa stalo populárnym po celom svete, a tak nečudo, že sa dostalo aj k nám. Výrobcovia sľubovali lacnú a predovšetkým zdravšiu variantu fajčenia. Niektoré firmy si dokonca zaplatili ľudí, ktorí chodili po slovenských mestách, robili prieskum a presviedčali ľudí závislých na nikotíne, aby začali používať „zdravšiu” verziu cigariet.

Smrť už aj v Európe

V posledných mesiacoch sme svedkami toho, že práve spomínané vapovanie má na svedomí v USA už piatu obeť. Počas uplynulého týždňa obletela svet informácia, že vapovanie zabilo prvého človeka už aj v Európe.

Prvou obeťou sa stal mladý Belgičan, ktorému zlyhali pľúca. Lekári majú podozrenie, že za to môžu pochybné náplne v elektronických cigaretách. Len 18-ročný Raphaël Pauwaert z Belgicka dostal prvú elektronickú cigaretu ako darček k svojím narodeninám. Poslednýkrát vydýchol 6. novembra, po tom, čo ho hospitalizovali v nemocnici. Jeho otec potvrdil, že pred príchodom do nemocnice veľmi kašľal, ba dokonca vykašliaval aj krv. 

Prečítajte si tiež:
#Autumn : Inšpirujte sa jesennými outfitmi z Instagramu...

https://www.instagram.com/p/B5FR-5on19r/

Pneumónia

Mladému chlapcovi diagnostikovali pneumóniu, ktorá sa nápadne podobala na príznaky ťažkostí ľudí, ktorí zomreli následkom vapovania v USA. Aj napriek tomu, že dôvod úmrtia chlapca ešte nie je potvrdený, všetko nasvedčuje tomu, že za jeho smrťou je vapovanie.

Prvotné vyšetrenia ukázali prekvapivú skutočnosť. Raphaël vapoval náplne s obsahom kanabidiolu CBD, ktorý je možné extrahovať z marihuany. O kanabidiole CBD je známe, že po vapovaní neprivádza používateľa do stavu delíria. Látka sa skôr používa pre jeho vlastnosti spojené s tíšením bolesti, zmiernením úzkosti, zvýšením sústredenia a podobne. 

https://www.instagram.com/p/B49gSEXlqgp/

„Môj syn hrával ragby, takže to bol silný chlapec. V jednom týždni som ho však videl rozpadať sa na trosky. Po 26 dňoch v kóme sme ho museli pochovať. Dúfam, že smrť môjho syna môže pomôcť zabrániť ďalším obetiam elektronickej cigarety,” uviedol otec.

Čo si myslíte o vapovaní cigariet? Myslíte si, že je to bezpečná forma fajčenia alebo sa to predajcom vymklo spod kontroly? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: telegraph.co.uk

Prečítajte si tiež:
Video: Hra na gitare vie poriadne potešiť. Takto rozkošne na ňu reagovali 11-mesačné dvojičky
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií