fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Varšava podľa poľského prezidenta už Kyjevu odovzdala štyri stíhačky MiG-29

Duda konštatoval, že štyri stíhačky už Poľsko Kyjevu v uplynulých mesiacoch dodalo a štyri sa teraz prepravujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2023 (SITA.sk) – Poľský prezident Andrzej Duda uviedol, že jeho krajina pripravila osem stíhačiek MiG-29 pre Ukrajinu. Oznámil to v stredu vo Varšave na spoločnej tlačovej konferencii so svojim ukrajinským partnerom Volodymyrom Zelenským. Duda konštatoval, že štyri stíhačky už Poľsko Kyjevu v uplynulých mesiacoch dodalo a štyri sa teraz prepravujú. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ďalších šesť stíhačiek MiG-29 sa v súčasnosti pripravuje a „môžu byť prepravené pomerne skoro”. Poľský prezident zároveň naznačil, že v budúcnosti bude môcť Poľsko odovzdať Ukrajine celú svoju flotilu stíhačiek MiG-29 po tom, ako poľské letecké sily dostanú nové stroje. Tento budúci transfer by mal obsahovať stíhačky MiG, ktoré sa v súčasnosti modernizujú podľa štandardov NATO. „Pokiaľ ide o odovzdanie modernizovaných stíhačiek, potrebný bude súhlas spojencov, hlavne súhlas USA,” dodal Duda.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, stíhacie lietadlá MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Varšava podľa poľského prezidenta už Kyjevu odovzdala štyri stíhačky MiG-29 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií