Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Varšava varovala občanov, aby aktuálne necestovali do Izraela, Libanonu a na palestínske územia

Výstrahu Poľsko zverejnilo v čase hrozieb odvetného útoku Iránu.

12.4.2024 (SITA.sk) – Poľsko vyzvalo svojich občanov, aby necestovali do Izraela, na palestínske územia a do Libanonu. Ministerstvo zahraničia vo Varšave varovalo, že môže nastať náhla eskalácia vojenských operácií a v jej dôsledku môžu vzniknúť obmedzenia v doprave, ktoré by mohli spôsobiť ťažkosti pri odchode.

Informuje o tom spravodajský portál Sky News. Výstrahu Poľsko zverejnilo v čase hrozieb odvetného útoku Iránu, ktorý viní Izrael z nedávneho smrteľného útoku na konzulát v sýrskom Damasku.

V súvislosti s regionálnym napätím Česko zase vyzvalo občanov, aby necestovali do Iránu, informuje spravodajský portál Novinky.cz. Tých, ktorí tam sú, tiež vyzvalo, aby krajinu opustili.

Podobné cestovné odporúčania ako Poľsko a Česko nedávno prijali aj ďalšie krajiny, ako napríklad Francúzsko, Rusko a India.

Viac k témam: Blízky východ, cestovné odporúčanie
Zdroj: SITA.sk – Varšava varovala občanov, aby aktuálne necestovali do Izraela, Libanonu a na palestínske územia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií