Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vďaka Smeru vieme, akou muníciou sme mohli pomôcť Ukrajine, namiesto toho ju zlikvidujeme. Tvrdí Valášek (video)

Reagoval tým na slová ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD).

18.11.2023 (SITA.sk) – Vďaka Smeru-SD vieme, akou muníciou sme ešte mohli pomôcť Ukrajine, namiesto toho ju zlikvidujeme.

Prázdne sklady

Povedal to dnes v relácii RTVS Sobotné dialógy podpredseda zahraničného výboru Národnej rady SR a podpredseda progresívneho Slovenska Tomáš Valášek. Reagoval tým na slová ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD), ktorý povedal, že po poskytnutí vojenskej pomoci Ukrajine nám zostali prázdne sklady.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

„Keby ste neboli vy sami tento týždeň na vláde tak teatrálne zabili ten posledný balík vojenskej pomoci, ktorý vláda pripravila a neboli zverejnili, čo v ňom bolo, tak by ani nevedel, čo všetko sme ešte v našich skladoch mali. Vďaka vám vieme, s čím všetkým sme mohli pomôcť – desaťtisícmi nábojov do ručných zbraní, tisíckami nábojov do tankov atď, to sú všetko veci, ktorým sa končí životnosť, ktoré my nevyužijeme a budú musieť byť za drahé peniaze zlikvidované,“ povedal Valášek.

Smer mal už pred voľbami jasno

Dodal, že Ukrajina si mohla s nimi pomôcť pri legitímnej obrane vlastného územia a čím ďalej sa podarí udržať agresora od našich hraníc, tým lepšie pre Slovensko. Blanár reagoval, že Smer-SD už pred voľbami povedal, že Slovensko už Ukrajine jednoducho vojensky pomáhať nebude, iba humanitárne a mieni to aj dodržať. Dodal, že volajú po mierovom riešení vojnového konfliktu.

„Chceme, aby finančná pomoc bola použitá napríklad na obnovu infraštruktúry, pretože chceme, aby aj naše podniky sa na tom podieľali,“ povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS), Sobotné dialógy, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Vďaka Smeru vieme, akou muníciou sme mohli pomôcť Ukrajine, namiesto toho ju zlikvidujeme. Tvrdí Valášek (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií