fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci očakávajú, že tento rok bude opäť viac hurikánov

Vedci a meteorológovia varujú, že hurikánová sezóna bude tento rok opäť nadnormálna.

Máte tip? napíšte nám mailom

Očakáva sa, že tento rok bude piatym po sebe idúcim rokom, kedy bude nadnormálna búrková aktivita nad Atlantikom.

Meteorológovia očakávajú, že tohtoročná hurikánová sezóna, ktorá zvyčajne trvá od 1. júna do 30. novembra, prinesie 14 až 18 búrok, z čoho 7 až 9 by mohli byť hurikány.

Prognózy ukazujú že z dvoch až štyroch sa stanú hlavné hurikány. Na pozore by mali byť hlavne obyvatelia na východnom pobreží Ameriky.

Bude to nadštandardná sezóna, povedal meteorolód Dan Kottlowski. V normálnom roku máme okolo 12 búrok, 6 hurikánov a zhruba 3 veľké hurikány.

Oceány a moria sú každým rokom o trochu teplejšie, čím sa vytvárajú podmienky vedúce k rozvoju hurikánu. Odborníci sa domnievajú, že tento rok sa nebude líšiť od predchádzajúcich rokov, pokiaľ pôjde o silné búrky.

Hurikánska sezóna z roku 2019 bola štvrtým po sebe idúcim rokom nadpriemernej búrkovej aktivity nad Atlantikom. Minuloročná sezóna zahŕňala 18 búrok v celom období, vrátane hurikánu Dorian, a spôsobila škody vo výške približne 11 miliárd dolárov. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Prečítajte si tiež:
Dlhodobá predpoveď: Aká bude zima 2021/2022?
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií