fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci odhalili, v akom veku je najideálnejšie počať dieťa. Odpoveď zrejme nebude taká, akú očakávaš!

Máte tip? napíšte nám mailom

Je známe, že priemerný vek prvorodičiek stále stúpa a nie je to len módnou záležitosťou. Nový výskum odhalil, v ktorom veku je materstvo najideálnejšie.

Viete, aký vek je ten pravý na to, aby ste sa stali mamou? Nový výskum ukázal, že vek 35 so sebou prinášame veľké výhody.

Ženy vo veku 30 až 40 rokov sa cítia oveľa bezpečnejšie a odhodlanejšie, a tak sa vo svojich vzťahoch cítia oveľa lepšie. Na druhej strane je však tehotenstvo po 35-tich rokoch považované za riskantné a niektoré ženy sa mu bránia. Veda však objavuje výhody spojené s neskorým tehotenstvom.

pregnant

Už skôr bolo preukázané, že mať dieťa po 35-tich rokoch, predlžuje dĺžku života. Dnešná nová štúdia vykonaná na Univerzite v južnej Kalifornií ukazuje, že pôrod po dosiahnutí veku 35 zlepšuje duševné schopnosti matky.

K tomuto záveru prišli vedci potom, ako urobili niekoľko testov na 830 ženách po menopauze. Všetky účastníčky boli testované na plánovanie, vizuálne vnímanie, verbálnu pamäť, sústredenie a pozornosť. Zistilo sa, že ženy, ktoré mali svoje prvé dieťa po 24 rokoch, fungovali lepšie na testoch duševnej čulosti, riešení problémov a verbálnych zručnostiach v porovnaní s tými ženami, ktoré sa stali matkami vo veku od 15 do 24 rokov. Tie, ktoré mali svoje posledné dieťa po 35, mali lepšiu verbálnu pamäť a poznanie.

Prečítajte si tiež:
Aktuálne: Vláda schválila zrušenie diaľničných známok, 13. dôchodok aj dvojnásobné prídavky na deti

Aký je dôvod, že sú tieto ženy psychicky ostrejšie, odolnejšie?

Súvisí to s nárastom hormónov počas tehotenstva – estrogén a progesterón, ktoré majú priaznivý vplyv na chémiu mozgu a funkciu, a to najmä v prípade, keď nastalo posledné tehotenstvo v neskoršom veku.

Rozhodovanie o tom, kedy má mať žena dieťa, nie je je jednoduché a má svoje výhody i nevýhody v každom veku. Aj preto odporúčame poradiť sa o tom so svojím lekárom.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií