fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci v tom majú jasno. Určili, po akom období by ste mali priviesť na svet ďalšie dieťa. Súhlasíte s nimi?

Máte tip? napíšte nám mailom

Máte za sebou prvý pôrod a plánujete ďalší prírastok do rodiny? Vedci určili, aký je ideálny rozostup medzi tehotenstvom.

Časopis New England Journal of Medicine publikoval štúdiu, ktorá prezrádza všetkým matkám, v akom rozostupe je dobré počať deti. Podľa vedcov je pre matku a aj pre deti najlepším rozostupom 18 – 23 mesiacov od narodenia prvého až po následne počatie druhého bábätká.

Ukázalo sa totiž, že pôrod deti, ktoré boli počaté skôr ako o 18. mesiacov alebo neskôr ako po 23. mesiacoch, mohol byť skomplikovaný predčasným narodením, nízkou pôrodnou hmotnosťou či malo veľkosťou detí. Už viackrát sa dokonca ukázalo, že tieto problémy môžu súvisieť s výživou.

3011629-img-matka-deti-sourozenci-materstvi

Akokoľvek, stále ide o štúdiu a je veľmi ťažké naplánovať počatie ďalšieho potomka presne podľa pokynov vedcov. Preto nebuďte v strese a túto informáciu berte len ako usmernenie a nerobte si z nej ťažkú hlavu. Vaše telo vám samo povie, kedy je ten najlepší čas na ďalšie dieťa.

Foto: Shutterstock.com
Zdroj: supermamy.maminka.cz
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií