fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci zistili, že pocity, ktoré prežívame pri zamilovaní, sa dajú porovnať so závislosťou na drogách. Čítajte, ako je to možné!

Máte tip? napíšte nám mailom

Láska a závislosť k sebe majú veľmi blízko

Ak sa zamiluješ tak presne vieš, že to je jednoducho láska. Nevieš to logicky vysvetliť ani odôvodniť, ale je to láska a cítiš to všetkými bunkami svojho tela. Miluješ chvíle, keď ste spolu a si vtedy nekonečne šťastná. No akonáhle sa vzdiali, tvoja nálada klesne pod bod mrazu a každú chvíľu kontroluješ telefón, či si nenájdeš správu alebo zmeškaný hovor. A keď vidíš, že žiadna správa neprichádza, opäť si nešťastná a najradšej by si za ním utekala hneď.

Už niekoľko štúdií dokázalo, že pocity, ktoré prežívame, keď sme zamilovaní, sa dajú porovnať so závislosťou na drogách. Vedci na Oxforde sa však rozhodli ponoriť do tohto problému o trochu viac.

Podľa jedného  z autorov štúdie existuje hranica, za ktorou sa láska mení na závislosť. Na základe skúmania vyčlenili dva typy závislostí – úzke a široké.

800x400-couple-motorcycle

Úzky pohľad na závislosť je ten, podľa ktorého vnímame závislosť ako niečo negatívne – napríklad v súvislosti s drogami. Ak si ho spojíme s láskou, ide o veľmi nezdravé a škodlivé vnímanie lásky, ktoré môže viesť k vytvoreniu závislosti na partnerovi. Jednoducho povedané, tento druh lásky je škodlivý, extrémny a nemôže trvať dlhodobo.

Prečítajte si tiež:
Svadba,na ktorej niečo nesedí. Dospelý muž si totiž neberie ženu, ale malé dievča

Druhý pohľad – široký je taký, ktorý sa spája skôr so skutočnou láskou a existuje pri ňom väčší predpoklad, že vzťah vydrží dlhodobo. Je to taká láska, pri ktorej partneri spoločne zdieľajú svoje svety, každý má však aj vlastný čas sám pre seba, kedy sa venuje svojím záujmom.

V prvotných chvíľa vzťahu je normálne pre každého, že by najradšej celé dni trávil s partnerom, časom by sa to však malo zmeniť. Ak nevieš udržať pod kontrolou svoju túžbu „vlastniť“ partnera, daj si na to pozor. Veľmi rýchlo by sa mohlo totiž stať, že partnera skôr stratíš, ako si ho k sebe pripútaš.

Zdroj: elitedaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií