fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedeli ste, že med nám dodáva energiu a má liečivé účinky? A je toho ešte viac!

Máte tip? napíšte nám mailom

Sladké, tekuté zlato, výborný zdroj energie, prírodné sladidlo. Liečivý, kvetový, lesný, agátový… Áno, reč je o mede. Poznáme ho všetci ako sladidlo do čaju, niektoré možno do kávy, do koláčov a iných jedál. Okrem toho, že nám dodá energiu má aj iné liečivé účinky. Využíva sa najmä v kozmetike.

Mnohé ženy ho používajú ako balzam na pery. Dávajú si ho na popraskané alebo suché pery. Ak ho necháme pôsobiť, naše pery sú jemnejšie a bozk potom sladší. Je tu však riziko, že ho po pár sekundách zlížeme.

V kozmetike sa používajú medové masky. Sú vhodné pre všetky  typy pleti. Med má v sebe čistiace, omladzujúce, regeneračné účinky. Môžu ho použiť všetky ženy, ktoré chcú vyzerať mladšie. Med a medové masky sa odporúčajú sa pri ekzémoch, akné, vráskach. Stačí naniesť na miesto na tvári, kde máme akné trošku medu a nechať pôsobiť. Potom tvár opláchneme a nedávame si už žiaden krém. Med ma hojivé a antiseptické účinky a zabraňuje tvorbe akné. (Taktiež ho nanesieme na ekzém alebo na vrásky a necháme desať- pätnásť minút pôsobiť.) Nemusíte sa báť, že budete mať z medu lepkavú tvár. Pre krásu treba niečo pretrpieť.

Prečítajte si tiež:
Vyrob si zubnú pastu, ktorá tvoje zuby nielen vybieli, ale tiež vylieči ďasná a dutiny!

med

Medová kúra posilňuje a oživuje vlasy a dodáva im lesk. Zmiešaním lyžičky medu, citrónovej šťavy v teplej vody vytvoríme emulziu, ktorú si dáme na vlasy. Treba nechať desať minút pôsobiť. Pri poškodených vlasoch zmiešame med s olivovým olejom a taktiež necháme desať minút pôsobiť. Vlasy potom dôkladne opláchneme.

Ak si chceme oddýchnuť, zregenerovať a uvoľniť celé telo, do kúpeľa si pridáme trošku medu. Naša pokožka bude potom hladšia, pružnejšia. Pre ešte lepší efekt sa odporúča pridať aj mlieko a v tomto kúpeli zotrvať minimálne pätnásť minút.

Domáca pleťová voda bez chémie. Lyžičku medu zmiešame s citrónovou šťavou v prevarenej vode. Prípravok necháme vychladnúť a môžeme ho používať každý deň na čistenie pleti. Pleť bude potom svieža, žiarivá a bude vyzerať mladšie.

Ako ste si mohli prečítať, med má mnoho pozitívnych účinkov. Treba len zopár trikov vyskúšať.

Foto: www.pexels.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií