fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedeli ste, že môžete ovplyvniť váš sen? My vám povieme ako!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak by ste dokázali ovládať vaše sny, čo by ste robili? Nechali si narásť krídla a odleteli, rozprávali sa s Bohom alebo cestovali do starovekých časov? Namiesto toho snívame o šialených a nezmyselných veciach, napríklad že vás niekto naháňa alebo ste sa niekde stratili. Ale poznáme jeden typ sna, ktorý nám umožňuje kontrolu nad našimi snami, a tým typom je lucidný sen.

Keď snívate, tak vlastne ani neviete o tom, že snívate. Akceptujete to ako realitu, pretože udalosti, ktoré sa dejú vo sne vyzerajú reálne, nezáleží na tom, aké sú neuveriteľné. Až po zobudení si všimnete, že niečo je čudné a čudujete sa, ako sa tieto myšlienky vôbec dostali do vašej hlavy a čo znamenajú. Alebo si ich vôbec nepamätáte.

Viete rozlíšiť, kedy snívate normálne a kedy máte lucidný sen?

A ako rozlíšiť sen od reality? Existujú techniky na overovanie skutočnosti, ktoré sa vykonávajú v bdelom stave, napríklad najznámejšou technikou je uštípnutie alebo udretie do ruky, v sne by ste nemali cítiť bolesť, alebo si prečítajte text, pozrite sa inde a znovu sa naňho pozrite, v sne by sa mal líšiť či úplne zmiznúť. V tom momente zistíte, že ste v lucidnom sne.

Prečítajte si tiež:
Ako digitálne technológie ovplyvňujú naše zdravie?

A aký je rozdiel medzi normálnym snom a tým lucidným? Lucidný sen je ostrejší, jasnejší, reálnejší, farebnejší a naplnení emóciami. V normálnych snoch nemôžeme ovplyvňovať ich priebeh. No v lucidných môžte robiť čokoľvek, a to zmeniť scenériu alebo teleportovať sa na reálne či imaginárne miesto. No stáva sa, že nával vzrušenia a radosti nás zobudia, a preto je dôležité ostať pokojný.

face-372101_640

Ako sa dostať do lucidného sna?

Ak by ste chceli vyvolať lucidný sen, tak najľahšou cestou je technika prebudenia a následného zaspatia. Metóda spočíva v tom, že po 5-6 h spánku sa zobudíte a ostanete hore minimálne 20 min. Počas tejto doby myslite na lucidné snívanie alebo čítajte si o tom články. Pri opätovnom zaspávaní sa snažte byť pri vedomí. Po čase sa začnú objavovať obrazce a vy si uvedomíte, že ste vo sne.

Nakoniec, ak niekoho zaujalo lucidné snívanie a rád by sa o tom niečo viac dozvedel, tak doporučujem film Počiatok s Leonardom di Capriom, keďže tento film je zameraný na lucidné snívanie .

Trailer filmu Počiatok

Prečítajte si tiež:
Všetci si mysleli, že ich čaká poriadna párty. Tá sa však zmenila na poriadny horor...

Foto: www.pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií