fbpx
Vegánstvo: 100-ročný kardiochirurg prehovoril, prečo žije týmto životným štýlom už 50 rokov!

Vegánstvo: 100-ročný kardiochirurg prehovoril, prečo žije týmto životným štýlom už 50 rokov!

Vegánstvo je v poslednom období často rozoberané a riešené. Názory na túto tému sú rôzne a rozdeľujú spoločnosť. Teraz však o tomto životnom štýle prehovoril storočný vegán-kardiochirurg, ktorý odišiel do dôchodku vo veku 95 rokov.

„Vegánstvo je výbornou formou stravovania. Pre niekoho, kto sa živí mäsom, to je trocha nezvyčajné, keď mu poviete, čo všetko mu tým chcete vziať. V čase, keď som vykonával lekársku prax, zvykol som svojim pacientom vravieť, že správnou cestou k zdraviu je zeleninová strava a vyhýbanie sa v čo najväčšej miere živočíšnym produktom. Ľudia sú ale veľmi citliví na to, čo jedia. Môžete im hovoriť o relaxovaní, pozitívnom nastavení mysle… To všetko budú akceptovať. Ak im ale začnete hovoriť o zmene stravovania, budú reagovať veľmi citlivo,“ povedal 100-ročný bývalý kardiochirurg Dr. Ellsworth Wareham.

Video, v ktorom tento lekár rozpráva o tom, prečo sa stal vegánom, si môžeš pozrieť tu:

Dr. Ellsworth Wareham však nie je jediný, ktorý zvolil vegánstvo za svoj životný štýl. Vegánom je aj prezident Americkej kardiologickej akadémie.

Pokračovanie na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  100 rokov ženského fitness v 100 sekundách!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.