fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vegáni na hrad! Červený Kameň bude hostiť obľúbené celodenné podujatie, ktoré by ste si nemali nechať ujsť

Na svoje si prídu milovníci vegánskych dobrôt, bio kozmetiky aj jogy

Máte tip? napíšte nám mailom

Lamentujete, že vo vašom okolí je málo dobrých podujatí? Nepotrebujete veľký tím ľudí, niekedy stačí iba dobrá myšlienka, veľa energie a štipka risku. Inšpirovať ťa môže Marko Šimonek s jeho dvomi hlavnými pomocníkmi.

Vegánska strava je v posledných rokoch čoraz populárnejšia. Ak si aj ty jej priaznivec, poznač si do kalendára dátum 6. júla 2019. Ak nie si vegán, no rád ochutnáš niečo nové, rovnakú poznámku si môžeš zapísať aj ty. Na krásnom slovenskom hrade Červený Kameň nad obcou Častá sa totiž uskutoční celodenné podujatie s názvom VegDay.

Aj občianske združenie FOR THE ANIMALS bude mať svoj vlastný informačný stánok na VegDay. Zdroj: Marko Šimonek

VegDay nie je iba pre vegánov

VegDay je určený pre všetky vekové kategórie. Pre vegánov, vegetariánov, ale takisto aj zvedavých mäsožravcov. Na akcii nájdete gastro prevádzky z celého Slovenska, stánky s bio kozmetikou či ekologickou módou,” opísal Marko VegDay. Zároveň dodal: „Budete si môcť zacvičiť rôzne typy jogy, vyskúšať Wim Hof metódu, zúčastniť sa na rôznych prednáškach zameraných na zdravú stravu, životný štýl, cestovanie či výchovu detí. Tešiť sa môžete aj na maľovanie henou na telo, chill out zónu, maľovanie na tvár a večerný hudobný program – Duo Altera, DJa Tager a česko-slovenská SuperStar Tereza Mašková.”

Zdroj: Marko Šimonek

Hlavná myšlienka VegDay

„Jednoznačne pomôcť spropagovať firmy, reštaurácie a výrobcov vegánskeho jedla a produktov na Slovensku. Ukázať ľudom, že vegánstvo či vegetariánstvo nie je len o jedení trávy či šalátov, ako často ľudia vtipkujú na účet ľudí, ktoré nejedia mäso alebo žiadne živočíšne produkty. Chceme pritiahnuť čo najširšie spektrum návštevníkov, ktorí ochutnajú možno prvýkrát jedlá tohto typu, zabavia sa, oddýchnu si, navštívia krásnu slovenskú historickú pamiatku a strávia pekný deň,“ vyjadril sa Marko Šimonek.

Prečítajte si tiež:
Skrášľovanie Bratislavy: Dúbravčania dostanú letničky bezplatne, nie však zadarmo. Na oplátku ich doma vysadia

https://www.instagram.com/p/Byns2ZEISCy/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Kde sa zrodila myšlienka na toto podujatie? „Pôvodná myšlienka vznikla so zámerom prezentovať vegánstvo a vegetariánstvo na Slovensku. Inšpiráciu som našiel najmä v zahraničí, keď som pôsobil v Anglicku a Španielsku. Tam sa organizovali eventy aj v parkoch. Ľudia sa tak mali možnosť hocikedy najesť vegánskeho jedla, no i stráviť príjemné chvíle vďaka dobrému programu,“ povedal nám Marko, ktorý, ako sme už načrtli, za organizovaním podujatia VegDay neskrýva veľký tím ľudí.

„Na projekte je naozaj veľa práce. Hlavou som ja, no veľmi mi pomáha aj moja priateľka a môj dlhoročný PR spolupracovník. Tím ešte dopĺňa grafik a niekoľko ďalších ľudí s rozličnými podúlohami, ale gro sme my traja. Máme čo robiť, no baví nás celá myšlienka VegDay, čiže je to príjemná makačka,“ skonštatoval Marko, ktorý je vegán už 4 roky.

Zdroj: Marko Šimonek

VegDay a niečo viac

Marko chce okrem organizácie podujatia VegDay zorganizovať aj ďalšie udalosti. „Máme v pláne aj ďalšie akcie, niektoré ešte držíme v tajnosti. Určite sledujte náš Facebook a Instagram, kde sa postupne všetko dozviete,“ navnadil. Marko má s organizáciou udalostí viaceré skúsenosti: „ …mám ich požehnane v rámci Slovenska, Česka, ale aj zahraničia, či už išlo o hudobné, alebo športové podujatia. VegDay je trošku iný žáner, v ktorom chcem zlúčiť všetky moje doterajšie skúsenosti,“ povedal.

Prečítajte si tiež:
Slávny da Vinci, taliansky temperament, renesancia, víno... Nenechajte si ujsť festival talianskej kultúry DOLCE VITAJ
Zdroj: Marko Šimonek

Lístky na VegDay

„Lístky sa dajú kúpiť vopred v sieti predpredaj do vypredania za zvýhodnenú cenu 5 eur, na mieste 7 eur, deti do 12 rokov majú vstup zdarma. Určite si so sebou zoberte svojich zvieracích miláčikov, ktorí budú mať povolený vstup do areálu, prosíme však, aby ste ich mali na vôdzke. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na facebookovej stránke VegDay,“ vysvetlil Marko na záver.

vegday
Zdroj: Marko Šimonek
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií