fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedeli ste, že vegetariáni sú pre ženy príťažlivejší?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak jete radšej ovocie a zeleninu ako mäsové výrobky, máte vraj podľa vedcov väčšiu šancu získať si srdce žien.

Telesný pach hrá naozaj veľkú úlohu pri výbere partnera, čo si budeme klamať. Ak nám niekto nevonia, nebude to ani iskriť a dlhodobý vzťah je prakticky nemožný. U žien je to ale dôležitejšie. Majú vraj lepší čuch ako muži a taktiež ženy produkujú menej telesného pachu ako muži.

Vedci teraz otestovali, aký vplyv má skladba nášho jedálnička na telesný pach. Výsledky štúdie sú povzbudzujúce predovšetkým pre vegetariánov a vegánov.

Pach mužov, ktorí jedia viac zeleniny a ovocia, sú podľa vedcov pre ženy omnoho príťažlivejší než pach razantných mäsožravcov. Za príjemný bol označený aj pach mužov, ktorých jedálniček obsahoval nielen ovocie a zeleninu, ale aj primerané množstvo tukov, mäsa, vajec a tofu. Naopak, strava bohatá na sacharidy vraj produkuje u mužov výrazný, ale menej príjemný pach. Takže páni, ak sa chystáte na rande, dajte radšej prednosť zdravému šalátu ako nejakému poriadnemu (možno aj chutnejšiemu) rezňu.

Prečítajte si tiež:
Žijeme v klamstve a nevedomosti: NASA nášmu ľudstvu tají týchto 5 vecí

Zdroj: Popular Science, Evolution and Human Behavior
Obrázky: 1., 2.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií