fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koľko zarobili Végh a Vémola za zápas storočia?

Máte tip? napíšte nám mailom

Nie je žiadnym tajomstvom, že vrcholoví športovci zarábajú nie dobre, ale luxusne. Bavíme sa o tisícoch, ba dokonca niekedy až miliónoch ročne. Výnimkou nie sú ani zápasníci MMA, ktorých čiastka za zápas rastie do tiež nemalých rozmerov. Koľko si asi tak zarobili na zápase storočia Karlos Vémola a Attila Végh, ktorí si to rozdali v ringu 9.11. pred viac ako 20 tisíc ľuďmi? 

Presnú sumu zatiaľ nikomu neprezradili, no vraví sa, že to môže byť 50-70 tisíc. “Sme novodobí gladiátori. Keď futbalisti majú také výplaty, prečo by si to nezaslúžili aj zápasníci? Makáme rovnako tvrdo, ak nie aj viac.” vyjadril sa Vémola českému Blesku. 

Nečudo, nakoľko naplnili celú O2 arénu. Treba však spomenúť, že OKTAGON MMA vyšli náklady 300-500 tisíc eur. Zápas bol druhým najväčším podujatím v pražskej O2 aréne a prekonal ho len koncert skupiny Metallica.

„Na vypredané podujatie prišlo niečo pod 20-tisíc divákov, čo je druhá historicky najvyššia návštevnosť v histórii O2 Arény. Zároveň to z Oktagonu robí najnavštevovanejší športový event v histórii haly.” povedal zakladateľ Oktagonu Pavol Neruda.

„Ide o náš najvýnosnejší turnaj široko ďaleko v histórií bojových športov v strednej Európe, okrem Poľska. Fanúšici aj my sme minuli desiatky miliónov českých korún. Peniaze, ktoré sa zarobili, sme skoro všetky investovali do posledného haliera naspäť. Nikdy sme nerobili akcie pre krátkodobý zisk, ale preto, aby sme vybudovali čo najsilnejšiu firmu. A to sa teraz darí.” Povedal promotér organizácie Ondřej Novotný.

Prečítajte si tiež:
Spoznajte takmer 80-ročnú slovenskú blogerku: Má tisíce fanúšikov!

Presná suma odmien je zatiaľ neznáma

„Odmeny za zápasy žiaľ nezverejňujeme. Zaväzuje nás k tomu zmluva,“ dodal Pavol Neruda.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií