fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľká aktualizácia Snapchatu priniesla najmä zmenu dizajnu

Máte tip? napíšte nám mailom

Snapchat opäť ide o dopredu a prichádza s ďalšími vylepšeniami. Tentoraz sa zameral na dizajn a hodnotu správ.

Zmenu obľúbenej žltej aplikácie si všimneš už po spustení. Na obrazovke pribudla vyhľadávacia lišta, ktorá umožní okamžite nájsť priateľov i skupiny a začať “snapovať”. Taktiež po jej rozkliknutí uvidíš Stories priateľov.

snapchat-20170113113242319

Okrem lišty aplikácia dostala vylepšenie v podobe kartového zoradenia. To znamená, že z hlavnej kamery sa presunieš potiahnutím doľava alebo doprava. Pribudli i tzv. Bitmoji, ktoré je možné umiestniť aj do profilu. Znak sa následne zobrazí aj vo vyhľadávaní.

Druhá veľká novinka je zameraná na vydavateľov používajúcich sekciu Discover. Obrázky publikované v tejto časti musia mať po novom určitú novinársku hodnotu. Zjednodušene povedané, cieľom je zamedziť počet falošných či mätúcich správ (noviniek).

snapchat_clanok01

Z tejto aktualizácie nám vyplýva, že spoločnosť sa naozaj chce postarať o svojich používateľov a poskytnúť im korektné a pravdivé informácie poskytované inými vydavateľstvami. Podľa informácii Times zvažuje Snapchat zaviesť obmedzenie veku, týkajúce sa nevhodných príspevkov v Discover.

Zdroj: theverge.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií