Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľká cena Maďarska zostane v kalendári formuly 1 ďalších päť rokov, Hungaroring zatiaľ vynovia

Hungaroring prejde v najbližších rokoch významným vývojom a rekonštrukciou, vrátane novej budovy boxov a hlavnej tribúny.

23.7.2023 (SITA.sk) – Predstavitelia motoristickej formuly 1 predĺžili zmluvu s organizátormi Veľkej ceny Maďarska o ďalších päť rokov, čo znamená, že uvedené podujatie sa v kalendári seriálu udrží minimálne do roku 2032.

F1 oznámila dohodu počas súťažného víkendu na Hungaroringu. Doterajší kontrakt platil do roku 2027.

Nová dohoda nasleduje po správach, že Hungaroring prejde v najbližších rokoch významným vývojom a rekonštrukciou, vrátane novej budovy boxov a hlavnej tribúny.

Trať s dĺžkou 4,4 kilometra sa nachádza 20 kilometrov od Budapešti v zvlnenej krajine a v kalendári seriálu sa nachádza od roku 1986.

„Je to veľmi výnimočný okruh neďaleko neuveriteľnej Budapešti, na ktorý sa vždy tešia všetci pretekári i naši fanúšikovia,“ povedal prezident F1 Stefano Domenicali.

Viac k témam: F1 Formula 1, Hungaroring, Veľká cena Maďarska
Zdroj: SITA.sk – Veľká cena Maďarska zostane v kalendári formuly 1 ďalších päť rokov, Hungaroring zatiaľ vynovia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií