fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľké zahraničné mená na Pohode doplní írska speváčka Róisín Murphy

Máte tip? napíšte nám mailom

Jubilejný dvadsiaty ročník najväčšieho festivalu na Slovensku odkrýva postupne svoj line-up. A máš sa na čo tešiť. Ak sa tam chystáš, zažiješ narodeninovú párty, aká sa už nemusí opakovať.

Róisín Murphy, DJ Shadow, Jana Kirschner, David Koller, Bjarki a ďalší skvelí umelci. K tomu už klasické stánky s občerstvením, diskusie, hry a skvelý trojdňový maratón zážitkov. Pohoda svojich hostí skrátka nešetrí!

Na Pohode pribudne aj nový krytý stage Red Bull Music Academy. Projekt, ktorý spája hudobných nadšencov cez vystúpenia umelcov, prednášky a workshopy, bude vďaka Pohode vôbec po prvý raz na Slovensku i v Česku.

roisin-murphy-dj-shadow-jana-kirschner-david-koller-bjarki-red-bull-music-academy-a-dalsie-novinky-pohody-2016.1463567354

Jednou z najväčších hviezd tohtoročnej Pohody bude určite Róisín Murphy, ktorá sa preslávila v deväťdesiatych rokoch ako speváčka kapely Moloko. Na svojom konte má hity, ako napríklad „Sing it Back“ či „The Time is now“. Po rozpade kapely sa vydala na sólovú dráhu, ktorá jej priniesla uznanie kritikov a pozíciu prvej dámy elektro-popu. Róisín svojím extravagantným módnym vkusom vydláždila cestu speváčkam ako Lady Gaga.

Prečítajte si tiež:
Dobrý festival potvrdzuje ďalšie mená a dopĺňa žánrovú skladačku narodeninovej oslavy tohtoročného jubilea!

Moloko – Sing it back

Moloko – The Time Is Now

Róisín Murphy sa na svoje festivalové turné pripravuje. Na svojom oficiálnom youtube kanáli zverejnila  song Ten Miles High.

Zaujímavosťou je, že jej tretí štúdiový album Hairless Toys produkoval partner Jany Kirschner Eddie Stevens. Album bol nominovaný na Mercury Prize, na Metacritic si udržal priemer hodnotení 80% a The Guardian o ňom píše ako o čistej podnecujúcej elegancií.

Nevynechaj koncert tejto charizmatickej speváčky na festivale Pohoda.

Viac o festivale nájdeš na www.pohodafestival.sk.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií