Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľvyslanci EÚ sa dohodli na diskusných rámcoch pre začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom

Začiatok rozhovorov musí EÚ jednomyseľne odobriť.

15.6.2024 (SITA.sk) – Veľvyslanci Európskej únie (EÚ) sa dohodli na rokovacích rámcoch pre formálne začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom. Informuje o tom portál Sky News s odvolaním sa na belgické predsedníctvo Rady EÚ.

Belgické predsedníctvo uviedlo, že zvolá prvé medzivládne konferencie na 25. júna. Začiatok rozhovorov musí EÚ jednomyseľne odobriť.

Európska rada rozhodla o otvorení prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom vlani v decembri. Minulý týždeň EÚ uviedla, že obe krajiny spĺňajú kritériá potrebné pre začatie formálnych diskusií. Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ sa vtedy vyjadril, že dúfa v začatie rozhovorov ešte tento mesiac.

Viac k témam: Prístupové rokovania, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Veľvyslanci EÚ sa dohodli na diskusných rámcoch pre začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií