Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľvyslanci Únie súhlasili s prijatím nových sankcií voči Bielorusku, opatrenia zahŕňajú tieto kroky

Vzhľadom na situáciu v Bielorusku a jeho rolu v ruskej vojne na Ukrajine sa prijali reštriktívne opatrenia.

26.7.2023 (SITA.sk) – Európska únia (EÚ) súhlasila s prijatím ďalších sankcií voči Bielorusku pre jeho rolu v ruskej vojne na Ukrajine. V stredu to na sociálnych médiách oznámilo španielske predsedníctvo Únie, informuje spravodajský portál CNN.

Veľvyslanci EÚ sa dnes dohodli na prijatí reštriktívnych opatrení vzhľadom na situáciu v Bielorusku a zapojenie Bieloruska do ruskej agresie proti Ukrajine,“ uviedlo predsedníctvo s tým, že opatrenia zahŕňajú zaradenie jednotlivcov a subjektov na sankčný zoznam.

Sankcie je ešte nutné formálne prijať.

Bielorusko je najbližší spojenec Ruska. Umožnilo mu napríklad z jeho územia podniknúť inváziu na Ukrajinu a Moskva tam presunula aj niektoré taktické jadrové zbrane. Bieloruské sily tiež podľa Minsku budú mať spoločný výcvik s ruskou súkromnou žoldnierskou Wagnerovou skupinou, ktorá v júni vykonala neúspešné povstanie voči Kremľu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie voči Bielorusku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Veľvyslanci Únie súhlasili s prijatím nových sankcií voči Bielorusku, opatrenia zahŕňajú tieto kroky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií