fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľvyslanectvá na Slovensku sa vyjadrili jasne: Podporia alebo nepodporia LGBTI+ komunitu?

Pod spoločné vyhlásenie sa podpísalo viac ako 30 veľvyslanectiev

Máte tip? napíšte nám mailom

V sobotu 20. júla sa v Bratislave uskutoční deviaty ročník festivalu Dúhový PRIDE. No to nie je všetko; súčasne sa bude konať aj pochod Hrdí za rodinu.

Viac ako 30 veľvyslanectiev na Slovensku sa spojilo v jednej myšlienke, a tou je zvýšenie miery tolerancie v slovenskej spoločnosti. Zdôrazňujú záväzok chrániť a obhajovať ľudské práva všetkých ľudí bez rozdielu, píše teraz.sk.

dúhový pride bratislava
Zdroj: facebook.com/Duhovy PRIDE Bratislava

Veľvyslanectvá vyzdvihujú práva všetkých osôb

Zároveň k tejto iniciatíve vyzývajú aj vládu. Píšu o tom v spoločnom vyhlásení, ktorým podporujú PRIDE. Dúhové pochody sú podľa nich „oslavou významných prínosov LGBTI+ osôb pre spoločnosť a podporujú rešpekt pre všetkých ľudí”.

Ďalej píšu: „Naše vlády uznali túto skutočnosť za základnú pravdu. Stojíme za príslušníkmi LGBTI+ komunity a za právo všetkých osôb na využívanie ich základných slobôd. Potvrdzujeme takisto zásady Charty základných práv Európskej únie, ktorá zakazuje diskrimináciu na základe sexuálnej orientácie.”

Zdroj: facebook.com/Duhovy PRIDE Bratislava

Mimochodom, nie je to tak dávno, čo sa v médiách pretriasalo, že ministerka kultúry Laššáková škrtla rozpočty a Dúhový PRIDE, ako aj viacero podujatí, ktoré organizuje komunita LGBTI, nepodporila. PRIDE sa uskutoční aj napriek tomu.

Prečítajte si tiež:
Literárny stan Martinus: 25 kníh na "pohodové čítanie"

Pod vyhlásenie sa podpísali veľvyslanectvá Argentíny, Austrálie, Belgicka, Bulharska, Českej republiky, Cypru, Dánska, Fínska, Francúzska, Grécka, Holandského kráľovstva, Írska, Islandu, Kanady, Litvy, Lotyšška, Luxemburského veľkovojvodstva, Maltskej republiky, Mexika, Nemecka, Nórskeho kráľovstva, Nového Zélandu, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovinskej republiky, Španielska, Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Spojených štátov amerických, Srbskej republiky, Štátu Izrael, Švajčiarska, Švédska, Talianska, Uruguaja a tiež Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Dúhový Pride aj Hrdí na rodinu

9. ročník Dúhového PRIDE-u sa začne v sobotu 20. júla o 15:00 hod. na Hviezdoslavovom námestí. Zároveň sa už klasicky uskutoční aj pochod Hrdí na rodinu, ktorý už 8. rok organizuje Aliancia za rodinu.

V udalosti na Facebooku píšu, že nebudú protestovať. „Pokojne a s prajnosťou v srdci voči všetkým ľuďom chceme v deň gay pridu svedčiť o históriou overenom dobre, ktoré sa nachádza v manželskom vzťahu medzi mužom a ženou. Chceme zdieľať radosť z našich detí a tiež vďaku za všetkých otcov a mamy, ktorí sa deťom darúvajú.”

Tento náprotivok sa uskutoční taktiež v sobotu, pričom sa ľudia stretnú pri Katedrále sv. Martina o 14:30 hod.

Prečítajte si tiež:
Neskutočná energia! Mladí Slováci rozdávali objatia :)

https://www.instagram.com/p/BlOPqc2Adcv/

No čo, kam pôjdete?

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií